Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lassú a videókártyám?

Miért lassú a videókártyám?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja már volt baja, időnként egy-két óra után belassult a gép. Kikapcsoltam, aztán bekapcsoltam, és általában azzal meg is oldottam a bajt. Egy-két hónapig nem is volta baja, aztán nemrég újrakezdte. Rájöttem, hogy nem szabad azonnal leterhelni a gépet, bekapcsolás után vártam legalább negyed órát, de egy idő után úgy is belassult. Aztán bekapcsolás után csak egy picit használtam, hogy valamennyire menjen, de vártam vagy fél órát, és csak utána terheltem le. Ezzel a módszerrel általában nem lassult le. Olyan is volt, hogy este néztem rajta egy filmet, elaludtam, a gép meg be volt kapcsolva reggelig, de hétvége volt, így itthon voltam, és utána is bírta a terhelést, szóval egészen kikapcsolásig nem volt vele baj, akármit is csináltam vele, játszottam akár három-négy órát, azt is bírta a videókártya is meg minden más is. De néhány hete már akárhányszor próbáltam a ki-bekapcsolást, nem használt, egy idő után mindig lelassult. Először olyan fél óra után, aztán lassan negyed óra után, most meg már ott tart, hogy pár perc után mindenféleképpen lelassul, akármit is csinálok vele. Egyszerűen csak bekapcsolom, várok pár percet, és egyszerűen lelassul. A ki-bekapcsolás egyáltalán nem segít. Mindent irdatlanul lassan tölt be. Onnan tudom, hogy a videókártya a bajos, hogy az alaplapon van integrált videókártya, így kiszedtem a másikat, ezzel az integrálttal meg semmi baja. Szóval biztos, hogy a videókártya a beteg. Azzal van baj, vagy elég, ha újrarakom a drivert?

2015. dec. 13. 18:44
 1/3 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy így is lassú egy kicsit, de ez alapból ilyen is volt, amikor még az integrált videókártyát használtam. Ezért vettem egy normálisat, de azzal meg baj van, ezt ez integrált szart meg nem igazán lehet használni. Minden játék lassú rajta, az internet is lassú rajta, szóval ez nem tetszik.
2015. dec. 13. 19:13
 2/3 kalex96 válasza:
Megpróbálhatod újra rakni a drivert, de szerintem többet érsz el vele ha az egész Windowst újra telepíted. Így látatlanba többet nem tudok mondani, mert ezt neked kellene megnézni hogy: tele van-e a ram?/mekkora a processzor terhelése?/ valami program vagy a Windows update nem hagyja békén a merevlemezt/ki van-e takarítva a gép stb. Ezeket ellenőrizd le aztán kiderül mi a baj.
2015. dec. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Futtatnék egy vírus keresét is illetve meg nézném melyek azuok a programok amelyek automatikusan indulnak és amire nincs szükség letiltanám!
2015. dec. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!