Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ennyire vacak lenne a videókár...

Ennyire vacak lenne a videókártyám? Vagy mi a baj?

Figyelt kérdés

Vettem egy "új" monitort. 1440x900-as a felbontása a korábbi 1024x768-as helyett. Eddig néha volt, hogy nem kapcsolt be a monitor. (Félévente egyszer 3-5 napig 5 bekapcsolásból 4-szer, az őrületbe kergetve az embert.) Majd magától megjavult és ment gond nélkül.


Az új monitort berakva a HD-videókat nézve néha igencsak belassul. /Memória-gép: 2GB (DDR3), Videókártya 1G (DDR3)/

Miért?



2014. ápr. 11. 11:51
 1/6 BM-Striker ***** válasza:
Rossz lehet monitor tápegysége.
2014. ápr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ennek is? Nem igaz, hogy minden monitorommal gond van mostanában! Na de mit lehet vele tenni? Mennyibe fájna a javítása? Ez LCD, az előző CRT volt.


Amúgy azt csinálja, hogy ha bekapcsolom, akkor 5 mp-ig bekapcsolva marad - világít a led - majd utána megy át villogásba.

A korábbi (CRT) meg bekapcsolt (kattant egyet), majd két mp múlva kikapcsolt. (Újra kattant egyet.)

2014. ápr. 11. 12:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha garis ki kell cserélni. Amúgy próbáld meg másik vezetékkel, hátha akkor jó lesz. Ha nem jó , akkor vga-t vedd ki, integrált vga-val nézd meg, hogyan reagál rá a monitor.


A hd videók nem a monitor miatt lassul be, hanem a ram miatt és a proci miatt.

2014. ápr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kösz, semmi sem garis már, a monitort használtan vettem.


Memória és processzor? Nehogy már egy i3 ne legyen elég a 2 Giga RAM+1Giga videórammal?

2014. ápr. 12. 14:03
 5/6 BM-Striker ***** válasza:
Milyen videókártyád van?
2014. ápr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Asus EAH 5550-es.


Amúgy közben visszaraktam a régi monitort, és azzal is újra elkezdett sz*rakodni. Tehát biztosan nem monitorhiba. De most már alaplaphibára is gyanakszom.


Ugyanis eddig a következő hibajelenségek léptek fel 3 nap alatt.


-monitor nem kapcsol be, azaz bekapcsol, de valószínűleg nem kap jelet a géptől, ezért mindjárt ki is kapcsol

-monitor kikapcsol, majd 2 mp múlva a gép is

-gép lefagy:

*1. A bootolás legelején, fekete képernyő, csak kurzor a felső sorban

*2. A bootolás elején, rendszerkiválasztó menü alatt

*3. A Win7 betöltése közben

*4. A betöltés végén, amikor megjellenek a felhasználók ikonjai (azaz ki léphet be a gépre)

*5. használat közben

-"gyógyegérkedés" - az egérkurzor mintha be lenne nyugtatózva


Ha a gép nem fagy le, és a monitor nem kapcsol be, akkor kénytelen újraindtani az ember, ami meg nem tesz jót a gépnek.


Mielőtt az "új" monitort beüzemeltem volna, két hiba szokott előfordulni.


1. Szaggatott lefagyás, azaz bejelentkezés után lefagyogat 25 mp-re, majd 5 mp-i él, és újra 25 mp-re lefagy. (körülbelüli értékek) Ilyenkor az 5 mp alatt megróbálom a kikapcsolást.

2. A már említett hiba, amikor a monitor (CRT) nem kapcsol be, vagyis bekapcsol, majd mielőtt bemelegedne kikapcsol. (2-3 mp után)

Ez utóbbiról írtam azt, hogy ca. félévente pár napig eljátssza, majd újra minden rendben lesz magától.

A szaggatott lefagyás meg változó. Vagy egy héten van 3-szor, vagy 3 hétben egyszer.


Na erre varjon gombot egy hardverszakértő.

2014. ápr. 13. 18:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!