Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsol be ilyen lassan...

Miért kapcsol be ilyen lassan a laptop?

Figyelt kérdés

Legalább 10 perc, mire eljut az asztal betöltéséig. Bekapcsolás után kb. 5 percig először azt írja, hogy "Várjon...", majd az "Üdvözöljük!" szöveg is legalább 5 percig a képernyőn van.


Adatok: OP rendszer Win7 Enterprise; Nvidia NVS 3100M, Intel i7 Q720 1,6 GHz, 4 GB RAM.



2015. dec. 10. 15:00
1 2
 1/12 Tengor ***** válasza:

A rendszergazda, aki felelős érte mit mond?

HDSentinel mit mutat a winyóra?

2015. dec. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Még semmit, viszont valamivel gyorsabb, ha nincs rádugva a net kábel. Szerintem összefüggésben van vele. Ezek alapján mit kellene átállítani?
2015. dec. 10. 15:31
 3/12 T/Z ***** válasza:

Tegyél fel egy CCleanert.

Azzal lehet menedzselni az automatikusan induló programokat.

Ami nem kell, azt kapcsold ki.


Nincs tele a gép minden szeméttel?


És egy HD Sentinelt is tegyél fel, a merevlemezt ellenőrizni, nincs-e valami baja.


Mikor volt újratelepítve utoljára?

Nincs tele kéretlen reklámprogramokkal? Vírusokkal?

2015. dec. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Tengor ***** válasza:
Szerintem bízd rá egy szakértőre!
2015. dec. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Rendben. Igazából, mint mondtam ha rajta van a net kábel, akkor jóval lassabb, mint net nélkül. Biztos összefüggésben van vele; én az automata frissítésekre gyanakodtam.
2015. dec. 11. 14:06
 6/12 San Bernardo ***** válasza:

Nyilván szakember kell, de nálam is volt ilyen, és igaz volt.

Túl sok program volt letöltve. Egyszerűen sok.

Mindegy, hogy nem indul "automatikusan" állítólag a startup-ban, de a sok progi amit letöltöttél ott lapul és leskelődik.

Első megközelítésben azt mondanám, hogy vegyél egy nagy levegőt, és amire nincs szükséged, irtsd ki a gépről. Nem elég a törlés, nyilván tudod, Revo Uninstaller Pro-val az írmagját is kiirtani, ami "csak úgy van". Ezek lassítanak.

2015. dec. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 T/Z ***** válasza:

Így van.

Ami a háttérben ott van, azt kiírja a CCleaner, vagy más n+1-edik takarítóprogram.


Ha "szakember"-hez viszed, az is csak azt fogja vele csinálni, h végignézni mi az ami nem kell, és leírtja őket.

Vagy eleve újratelepítéssel indít, mert az sokszor egyszerűbb, mint takarítani, meg vírust irtani.

De cserébe elkér egy csomó pénzt azért, amit ha akarnál, te is meg tudnál csinálni.


ctrl+shift+esc-t nyomd meg, nézd meg a feladatkezelőben mi eszi a processzort, mennyi ram fogy.

2015. dec. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tengor ***** válasza:
"De cserébe elkér egy csomó pénzt azért, amit ha akarnál, te is meg tudnál csinálni." Úgy néz ki, mint aki akarja? HD Sentinelt még mindig nem nézte meg, csak írja a történetét a netkábellel meg ilyenekkel.
2015. dec. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Úgy néz ki, mint aki akarja? HD Sentinelt még mindig nem nézte meg, csak írja a történetét a netkábellel meg ilyenekkel."


Talán azért, mert a telepítés tiltva van. Csak rendszergazda tud rá telepíteni. Nyilván már rég letöröltem volna, ami nem kell, de ez nem ilyen egyszerű. Kísérletezni én is tudok; engem most csak az érdekelt, hogy ez mitől lehet. A ctrl+shift+esc jó dolog, de bekapcsoláskor nem érek vele semmit. Ha már behozza az asztalt, akkor már nem fogja le semmi a memóriát.

2015. dec. 11. 19:34
 10/12 Tengor ***** válasza:

Live linuxra rá lehet tenni, a HDSentinelt, ha a más médiumról való bootolást nem tiltották le.

Egyébként arról nem szól a történet, hogy te mint felhasználó mit tehetsz a géppel és mit nem? Amikor elmégy a boltba, akkor be szoktál állni kasszázni v. ott hagyod, hogy a kasszás csinálja a saját feladatát?

2015. dec. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!