Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lenovo z50 Laptop, RAM SEGÍTSÉG?

Pada960220 kérdése:

Lenovo z50 Laptop, RAM SEGÍTSÉG?

Figyelt kérdés

Van egy Lenovo Z50 típusu laptopom, 4gb ddr3, 1600mhz sk hinyx típusú memóriával, és szeretném bővíteni még 4gb-al.

Windows 10 64bit-em van, 16gb ig bővíthető a laptop.

Lenovo 5a5 az alaplapom.

Bármilyen memóriát rakok bele, nem olvassa be, csak a saját, bennelevő memóriáját.

Mind a 2 slot jó, mert a saját memoriájával működik.

Próbáltam: Win Xp- tudom, hogy csak 4gb-olvashat, ezért egyet tettem bele az újat, de besipol, és nem indul.

Windows 7 64bit- I. slot-ba se megy, II. slotba se indul.

Win 8.1 64bit, 32 bit..

Szintén ez a hiba.

Az AIDA64 program, mutatja, hogy 2x 4GB memória van a laptopba, de csak 4GB-t ot használ, ami az eredeti ram.. Az újat nem.

BIOST frissítettem, de semmi jó.

Segítségeteket kérem, már voltam 1000+1 szervízbe, de ilyen forrasztás hiba, így rossz a ram, stb hibákat mondanak... Másik gépbe működik.

valamint a slot is jó, mert a saját rammal működik..

Segítsetek légyszíves..

Ja még valami, már volt Lenovo szervízbe is, és nem tudták ottse orvosolni a problémát.... -.-'

HEEELP, valaki aki nagyon ért hozzá, vagy van valami ötlete, hogy milehet a gond, az segítsen.. elérhetőséget PM-be adok..

Köszönöm szépen Mindenkinek aki Próbál segíteni



2015. dec. 10. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Régebbi Dell gépeknél volt néha olyan, hogy csak olyan RAM-mal lehetett bővíteni, mint a gyári. Nem tudom milyennel próbáltad eddig, de ahogyan írtad "4gb ddr3, 1600mhz sk hinyx" van jelenleg. Pontosan ui-t kéne próbálni.
2015. dec. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt ír némi ajánlást. A CL megegyezett a RAM-oknál, amiket próbáltál?

2015. dec. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A problémát okozhatja, hogy a laptop DD3L azaz alacsony feszültségű modulokat fogad, az új RAM meg esetleg nem olyan.

Fizikailag (kinézetre) nincs köztük különbség, ami megtévesztő lehet.


Ha bizonytalan vagy, akkor az új RAM pontos típusszámára keress rá a gyártó honlapján. Ott kiderült, hogy hány volton működik.

2015. dec. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az én ramom: SK Hynix HMT451S6AFR8A-PB 1,35V / 1,5V üzemel.

A belerakott ram, ugyanilyen márkájú, gyorsaságú, feszültségű..

De, belepróbáltam haverom gépéből, más típusú ramokat, azokat is felismerte, de nem használta..

Igen, megegyezett a CL-is..

Én már semmit se értek :o

2015. dec. 10. 13:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs a BIOS-ban valami manuális beállítás a single/dual channel működésre?

Tudom hogy elvben automatikusan kellene mennie, de mit lehet tudni...pláne, hogy mint írod felismer két modult is, de csak egyet kezel.

2015. dec. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nincs semmi ilyesmi. :(
2015. dec. 10. 15:41
 7/7 A kérdező kommentje:
up
2015. dec. 13. 22:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!