Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez állapotával kapcsol...

Merevlemez állapotával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nos azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van egy Seagate Barracuda 1TB-os HDD-m és HD Sentinel ezt írja ki:

"A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 2087 alkalommal." persze más HDD állapot mutatók is írják ezt csak persze másképpen megfogalmazva.

Ettől még normálisan használható a cucc, igaz?


2015. dec. 8. 13:26
 1/6 Trevor. ***** válasza:
100%
Cserélj sata kábelt, ha nem segít, akkor használj másik sata portot az alaplapon.
2015. dec. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt azért még nem kell rögtön kidobni :D

Max ha minden fontosat át tudsz tenni valahova más merevlemezre vagy adattárolóra, akkor leformázhatnád. Talán valamennyit segít, de tül sokat nem hiszem. De amit csípőből most meg tudsz csinálni, az az, hogy lefuttatsz valami defragolós programot, talán a HDD Sentinel is tud ilyet. //töredezettségmentesítés

2015. dec. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egyébként kipróbálhatod azt is, hogy másik portva csatlakoztatod a HDD-t az alaplapon. Vagy igen, ha van másik kábeled, akkor azzal is kipróbálhatod akár. Én személy szerint amikor nálam volt ez (akkor bele is halt a HDD-m :/), utána kicseréltem a kábelt a DVD-akármi kábelére. Nálam valószínűleg csak a kábel volt valahogy beteg. Mindegy, neked azért nem nem lehet ekkora a baj :) Sok szerencsét!
2015. dec. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A HDD-t, több gépben, több sata kábellel is kipróbáltam, mindenütt ugyanazt a jelenséget írja ki a HDD állapotjelző.
2015. dec. 8. 14:36
 5/6 Trevor. ***** válasza:
100%
#4 Nyilván amennyi adatkapcsolati hiba eddig előfordult, az nem fog eltűnni. Viszont újak sem keletkeznek egy új SATA kábellel.
2015. dec. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aha, értem köszi a felvilágosítást no meg a tanácsokat mindkettőtöknek!
2015. dec. 8. 21:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!