Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ismer fel a gépem 4gb...

Miért ismer fel a gépem 4gb ram helyett 2gb-t?

Figyelt kérdés
Megkaptam a laptopot a régebbit eddig simán ment rajta a játék...most amikor megkaptam már vegleg az enyém lett nem birja el a gép...néztem a biosba csak 2gb ramot érzékel, videókártya ugyan ilyen....256mb-t ismer fel 1 gb helyett...Mit lehetne csinálni? :/

2015. dec. 7. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Rendszer 32 bites? Nincs ram hibára utaló jelző led , sípolás, hibaüzenet?
2015. dec. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs semmi jel..igen 32 es de volt fent 64 es win7 meg win8 is de akk is csak 2gb
2015. dec. 7. 11:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy Memtestet futtass le azért a biztonság kedvéért.

[link]

2015. dec. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Itt mire kell kattintani?
2015. dec. 7. 17:40
 5/8 T/Z ***** válasza:

Le kell görgetni, ott vannak a letöltő linkek.

Ki kell írni CD-re, és erről bootolni, ekkor elindul a memória-tesztelő.


De a Win7 telepítőjében is van memória tesztelő, azzal is neki lehet állni.

Illetve ha kiveszed a ram modulokat, és egyesével rakod be, és úgy próbálod őket ki, mindegyiket az egyik-másik foglalatban is, akkor is ki tudod szűrni, h rossz-e az egyik modul, vagy esetleg az egyik foglalat.

2015. dec. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Cd íráshoz sajna nem értek és nem tudom szétszedni a gépet mert egy Laptop :/
2015. dec. 8. 11:00
 7/8 T/Z ***** válasza:

Nem kell szétszedni, az alján szokott lenni "szervizakna", kitekered a kis csavarokat, és leveszed a fedlapot.

Ott van alatta a memória.


De ha ennyire nem tudsz vele semmit se csinálni, akkor sosem fog kiderülni mi a baja.


Ha meg elviszed szervizbe, egy zsák pénzt fognak elkérni azért, h megnézzék mi a baja, és amilyen peched van, elég lett volna ha kiveszed a ram modult, majd visszarakod (kontakthiba is lehet akár).


Ha a pontos típust megmondod, akkor lehet hozzá keresni neten szerviz utmutatót, youtube pl. tele van videoval, melyiket hogyan kell szerelni.

2015. dec. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zetor_a_TRAKTOR válasza:

ha biosban is csak 2 GB-ot látsz, akkor nem a rendszerrel lesz a gond, bár ha a vram-ból is csak 256-ot jelenít meg az már érdekes (esetleg lehet hogy csak az integrált vga chipsethez társított ramot látod ott, ezt is érdemes lenne megnézni valami programmal, pl. zgpu)

mindenesetre a kontakthibát érdemes megvizsgálni, kiveszed a ramot, megnézed hogy nem poros-e, és vissza rakod

2015. dec. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!