Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jo választás ez a VGA ezek...

Jo választás ez a VGA ezek mellé a hárdverek mellé?

Figyelt kérdés

Alaplap: Asus m5a97 evo r2.0

CPU: Amd fx 8350

CPU hütö: bequiet dark rock advanced c1

Ram: Corsair 16gb 1333 mHz ddr3

Táp: CoolerMaster g750m 750w

SSD: Samsung 850 evo 120gb

HDD: Western digital 1t


Jelenleg egy Gigabyte r9 280 oc 3gb-os vga van a gépben. Ezt szeretném lecserélni egy r9 390 8gb-os vga-ra.

Az lenne a kérdésem hogy ezek mellé a hardverek mellé megéri e? Ebben az ár katergoriában gondolkodom szoval drágább nem nagyon jöhet szóba. De gondoltam a 8gb és az 512 bit azért nem egy olyan ami elavulna 1 vagy 2 éven belül.

mi a véleményetek?

Köszi a válaszokat.



2015. nov. 26. 08:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Most még akkor nincs szükséged jobb kártyára de megveszed most hogy ne kelljen jövőre cserélned?


Ez nem hangzik logikus érvelésnek :D.


Sőt, ha jövőre cseréled, amikor az igényeidnek kevés lesz, olcsóbban veheted majd meg az R9 390-et vagy annak megfelelő teljesítményű kártyát.


Egyébként látom hogy félsz az ismeretlentől, jó az amit megszoktál hozzáállás, de garantálom, ha azt a módszert követnéd a cserére, amit leírtam, már az új lap/proci/ram után vakarnád a fejedet az első játék után és valami ilyesmit mormognál a bajszod alatt


"Hmmm, valami mintha más lenne, ugyanaz a vga van a gépemben mint eddig?"

2015. nov. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ugy hallottam hogy ha ki is cserélném a processzort egy általad emlitettre vagyis intelre akkor sem lenne már elég az r9 280 pl egy Assassins Creed Syndicate mondjuk high beállitáson valo futtására (most mediumon tudom futtatni de szeretném feljebb). Azt mondták cseréljem egy r9 280x-re vagy egy 290-re. Akkor inkább megtartom ezt a procit és veszek egy r9 390-et és nem fog akadni fullon.
2015. nov. 26. 15:20
 13/17 anonim ***** válasza:

Az hogy INTEL, az még nem jellemez egy processzort, szóval attól hogy lecseréled intelre még nem lesz jobb.


De amit írtam, az a legújabb 6.gen. intel Skylake, és az fx már a 4.gen. i5-el sem volt versenyképes játékra egyáltalán, így határozottan állítom, hogy sokkal "simább" lesz a játék. Értem ezalatt azt, hogy nem csak az FPS szám határozza meg a játék élményt, hanem a "mikro szaggatások" száma/hossza is.


30 fps és 30 fps között is van különbség, bármilyen hihetetlen.


És igen, nőni fog az fps szám is biztosan.

2015. nov. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Egy fx 8350-nel és egy r9 390-nel csak nem lesz mikroszaggatás. De ha már mikro akkor legyen. De nagyok akkor is megszünnek.
2015. nov. 26. 17:00
 15/17 anonim ***** válasza:

Internetes vásárlás és kiszállítással történő rendelés esetén a vásárló kap 14 napot arra átvételtől számítva, hogy a megrendelt terméket rendeltetésszerűen használja és ezen határidőn belül gyári csomagolásába visszahelyezve visszaküldheti indoklás nélkül és elállhat a vásárlástól. Kérheti a pénz visszatérítését de le is vásárolhatja. (higiéniai termékekere pl. alsógatya nem vonatkozik).


Processzor hűtőn lévő paszta felhasználása beletartozik a rendeltetésszerű használatba, ezért van az, hogy néha valaki anélkül kap vagy csomagolnak neki mellé.


Szóval, ha megrendeled amit írtam, gyakorlatilag 1 postaköltségért kipróbálhatod a másik oldalt, amiben nem hiszel. Ha nem tetszik, akkor megrendeled a VGA-t és átvételkor vissza adod a futárnak az előtte vásárolt alkatrészeket a különbözetet pedig ráfizeted.


Ha ennyi "utánajárás" sem fér bele abba, hogy egy 115E forintos vásárlás előtt körbenézz és tájékozódj, akkor vedd meg egyből az R9 390et a hardvereid mellé, megéri és nem fog elavulni 1-2 éven belül.

2015. nov. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Miért kell ilyen hosszú kommenteket írni? Ki fogja hajtani a prockó az r9 380at, igen. És amúgy az amd se rossz, most tervezek egy am1 itx konfigot venni, mert am1 konfig árából csaj egy nagyon gyenge Intel jönne ki. Ne változtass a konfigon, és ha most elég neked az r9 280, akkor új vga-t se vegyél.😊
2015. nov. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

HÁZ Deepcool Smarter - 6E

TÁP FSP 350W-PNR - 6E

MBO Asrock H81M-HDS R2.0 - 13E

CPU - G1840 - 11E

RAM - 1x4gb 1600v1866 hyperx - 6E

SSD - Teamgroup 120gb - 13E


Ez PCX-en 55E. Gyorsabb a proci mint az AM1-5350. Ennél olcsóbban rakod össze azt a konfigot?


#9-ben meg linkeltem játékteszteket, alul lapozhatod, sok van és hogy hol van benne az AMD. Ez a proci sok játékban még a mostani VGA-t se hajtja ki 100%-ban, nem hogy a 390-et, ne viccelj.

2015. nov. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!