Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jo választás ez a VGA ezek...

Jo választás ez a VGA ezek mellé a hárdverek mellé?

Figyelt kérdés

Alaplap: Asus m5a97 evo r2.0

CPU: Amd fx 8350

CPU hütö: bequiet dark rock advanced c1

Ram: Corsair 16gb 1333 mHz ddr3

Táp: CoolerMaster g750m 750w

SSD: Samsung 850 evo 120gb

HDD: Western digital 1t


Jelenleg egy Gigabyte r9 280 oc 3gb-os vga van a gépben. Ezt szeretném lecserélni egy r9 390 8gb-os vga-ra.

Az lenne a kérdésem hogy ezek mellé a hardverek mellé megéri e? Ebben az ár katergoriában gondolkodom szoval drágább nem nagyon jöhet szóba. De gondoltam a 8gb és az 512 bit azért nem egy olyan ami elavulna 1 vagy 2 éven belül.

mi a véleményetek?

Köszi a válaszokat.



2015. nov. 26. 08:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Igen, a 2GB-ról is azt gondolták 3 éve, hogy feleslegesen sok. A videokártyák esetében nem lehet hosszútávra tervezni, de 2 évet biztos ki fog bírni.
2015. nov. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Per pillanat pcx-en normális hűtéssel ez a vga 115E (MSI GAMING 8G).


Inkább ezt venném most ebből a keretből a helyedben:


Asrock B150M Pro4 - 24E

i5-6500 - 64E

2x4gb ddr4 2400 - 16E


Ez 104E (de lehet holnap olcsóbban hozzájutsz az akció miatt pcx-en).

Ezután elkezded árulni a régi alaplap/proci/ram kombót pl. hardverapro.hu oldalon (és közben meglepődöttséggel az arcodon tapasztalod hogy mennyivel jobb az INTEL 6.gen. 4mag játékra), abból visszajön kb. 60E. Ahhoz hozzárakod a 115-ből megmaradt 10E-t és van 70E-d, ekkor megveszed pl. az MSI R9 390 GAMING 8G kártyát 115E-ért (vagy addigra olcsóbban), mínuszban leszel max. 45E-el, ezért megpróbálod eladni a régi VGA-t ennyiért vagy közel ennyiért és kész a teljes csere.


Na mit szólsz?

2015. nov. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem szeretném lecserélni egyik hardveremet sem a vga-n kivül de azért köszi. Engem csak az érdekel amit fent is irtam hogy ezek mellé a hardverek mellé jo választás e az r9 390.
2015. nov. 26. 09:03
 4/17 anonim ***** válasza:
Jó lesz.
2015. nov. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Igen , jó lesz.
2015. nov. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már 15 éve amd-s vagyok és nem szeretnék intelre váltani akármennyire is mondják hogy jobb. De köszönöm az ötletet.
2015. nov. 26. 10:02
 7/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 te bajod, pokolra fogsz jutni!


#2 mivel ssd je is van meg ha mar upgradelne enyire, egy H170 es lapot kelet voln ajanlanod, foleg mivel 1151 en ahogy lattam majdnem azonos arban mennek (nem ugy mint 1150 en ahol dragabb kicsit)

2015. nov. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Semmi bajom az intellel csak egyszerüen az AMD nekem bejött és nem volt vele semmi gondom. Tény hogy sokat fogyaszt de ez legyen a legkisebb gond. Az meg hogy a proci hütöje amit egy amd-s procihoz adnak az kuka az meg egy jol kinéző hütővel kiküszöbölhetö. Szerintem ha nem az a fontos hogy 60 fps legyen egy játékban folyton hanem kibirod csak 45-50-el akkor teljesen jo az amd is. Én nem vagyok egy szörszál hasogato az fps számot tekintve, ezért nem is cserélem ki a procimat egy intelre. Mert amit eddig hallottam az mind csak az volt hogy bizony az intel procikkal több az fps meg kevesebbet fogyaszt. Nagy ügy.. (saját vélemény)
2015. nov. 26. 14:10
 9/17 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van pár játékteszt és egyéb teszt, csemegézhetsz belőle. Persze nem akarlak rábeszélni semmire sem, de ha neked elég a 45fps, akkor minek akarod cserélni a vga-t? Ha nem bírja vegyél lejjebb a beállításokból gondolom az is mindegy csak fusson a játék.

Így megmarad a pénzed is!


Én tudom, hogy van aki a LADA-hoz ragaszkodik és annyiba van már neki mint egy új SWIFT az se érdekli, de később majd úgy is azt fogja mondani ha benő a feje lágya valaha, hogy "apááám, de hülye voltam, mennyi pénzt elvertem erre a szarra".


Ez a megszokás vagy márkaszerelem, ami ugye vak és süket az ész érvekre.

2015. nov. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nekem annyi a lényeg hogy egy medium beállitás felettivel egyel full hd-ba akadás nélkül menjen minden. Erre szerintem egy amd is képes pláne egy ilyen kártyával. Nem kell nekem extra full beallitás és 4k.

És akkor ugye felmerülhet az a kérdés hogy akkor minek kell ez a kártya. Csak azért hogy ne kelljen jövöre ujra cserélni. (Reményeim szerint nem kell)

2015. nov. 26. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!