Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4giga ramból miért csak...

4giga ramból miért csak 3,12öt használ?

Figyelt kérdés

Van egy Abit il9 pro alaplapom és eddig simán elkezelte a 4 giga ramot voltak benne változások és mostmár csak 3,12őt kezel el 64 bites oprendszerrel is.

Valakinek van valamilyen ötlete? Előre is köszönöm



2015. nov. 20. 00:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Dualcore processor van benne 2,6os
2015. nov. 20. 01:27
 12/15 anonim ***** válasza:
az első következtetés az lenne, hogy 32 bites oprendszered van, de te magad állítottad, hogy 64 bites... én nem ismerlek, és nem is tudom, mennyire értesz ezekhez, de biztos hogy 64 bites?
2015. nov. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Ezen viszont én is elgondolkodtam hogy volt egy másik gépem amire ha 64bitest telepítettem azt írta ki 64bit alapú rendszer és a processzorhoz is azt írta hogy 64 alapu, viszont itt csak azt irja hogy a rendszer 64bites a procira nem írja, biztos hogy 64bites 1 oraja telepithettem ujra
2015. nov. 20. 01:36
 14/15 anonim ***** válasza:
Bemész a biosba, keresel olyat hogy northbridge vagy chopset settings, vagy valami ilyesmit, és keress olyat, hogy Memory remap vagy memory remapping, ezt rakd enabled-re.(kapcsold be) 99%, hogy ez a baja
2015. nov. 20. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem pont annyival tudsz kevesebb rendszermemóriát használni, mint amennyivel több van az új videokártyádon.


A rejtély megoldása szerintem az alaplapban rejlik. Az alaplap chipsetje max. 4GB memóriát képes kezelni bárakárhány bites operációs rendszert telepítesz is. Ennyivel fel vannak töltve a memóriaslotok. Plusz az új videokártyádon van 1 GB. Az összesen 5 GB.

2015. nov. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!