Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 8 gb ramból 5,94 et használ,...

8 gb ramból 5,94 et használ, miért?

Figyelt kérdés

Nem rég észlelte a 8gb ramot és semmi probléma nem volt. Megnéztem nem e hibás egy ram se, de egyik sme hibás, se az alaplap slotja. CPU-Z program látja a 8gb ot. Msconfigban probáltam beállitani de semmi nem változott, illetve BIOS-ban is probáltam de semmi. Windows 10-et használok jelen esetben ahol sizntén fenn áll a probléma, akárcsak a 7-nél.


AMD 4 magos 5600k Processzor

Gigabyte f2a88xm-d3h alaplap

Gigabyte OC 1 GB videokártya

2x2GB ram és 1x4 GB ram.


VAlaki valami okosságot tud erre?


2015. aug. 17. 01:04
 1/10 Panda Péter ***** válasza:
első blikkre nézd meg hogy a 2 gigások rendesen be vannak-e dugva.
2015. aug. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 SoulEater7797 ***** válasza:
Esetleg cserélgesd őket a slotokban úgy, hogy az ugyanolyan színű slotba rakod a 2GB-seket.
2015. aug. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__2361013-a-bios-ban-mit-jelent-hogy-memory-remap


ha nincs vagy nem segit BIOS Reset et is probalhatod


aramtalanitod gepet

kiveszed alaplapi gomb elemet

bekapcsologombot nyomva tartod egy ideig

varsz egy kicsit

osszerakod a gepet


de elotte BIOS Load Setup Default ot is probalhatod


a memoriak pontosan milyen tipusok?

2015. aug. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__2..


#2 +1 legyenek a 2 GB osok dual slotokban (altalaban a paratlan a paratlanal, paros a parossal van dual ban - 1. slot a 3. slottal, 2. slot a 4. slottal)

2015. aug. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az APU grafikus magnak biztos dedikál valamennyit a windows abból a 8 gigából, nézd meg azt is, hogy az mennyire lehet állítva.
2015. aug. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A ramok alaposan be vannak dugva a slotba, dual chanelen fut a 2x2 GB. Az alaplapelemet is kivettem, illetve a cserélgetések a slotokban..az sem járt sikerrel. Eddig minden rendben volt a ram kezeléssel, mostanában történhetett valami vele. Mert a Windows kiírja: Ram : 8GB (5,94 használható). Nem tudok egyszerűen rájönni. BIOS Optimized Defaultot is probáltam, de a BIOS ban Total Memorynak 6144-et ír.
2015. aug. 17. 10:46
 7/10 SoulEater7797 ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem a dedikált videókártyáról fut a géped, hanem az APU-ról?
2015. aug. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem APU-ról fut, hanem a külsö vidikártyáról. Arra van rádugva, és az eszközkezelöben is azt írja. Amióta a GTA V-el játszottam mintha azóta lenne ez a probléma. De lehet csak véletlen egybeeseés.
2015. aug. 17. 11:11
 9/10 SoulEater7797 ***** válasza:

Tápegységed?

Írtad, hogy megnézted egyik RAM se hibás-e, ezt gondolom úgy tetted, hogy egyszerre egyet raktál a gépbe.

2015. aug. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tápegység az Chieftec CTG-600. És természetes, hogy egyesével próbáltam. :))
2015. aug. 17. 11:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!