Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit gondoltok erről a konfigur...

Mit gondoltok erről a konfigurációról?

Figyelt kérdés

A minap összeraktam ezt a masinát:


-Gigabyte 970A-DS3P REV 2.0 alaplap

-AMD FX-8350 processzor

-Kingston 2x8GB DDR3 1866MHz HyperX Fury Red HX318C10FRK2/16 memória

-Gigabyte GTX960 2GB DDR5 GV-N960G1 GAMING-2GD videokártya

-Kingston 120GB HyperX Fury SHFS37A/120G SSD meghajtó

-Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez

-Chieftec Smart 700W GPS-700A8 tápegység

-Aerocool Battle Hawk fehér számítógép ház

-Cooler Master Hyper 103 RR-H103-22PB-R1 processzor hűtő



Most raktam össze először magamtól konfigot, és kicsit tanácstalan vagyok. Nézelődtem sokfelé, hogy ki mit ajánl, és végülis erre esett a választásom.

A gépet amolyan mindenesként használnám, nem csak játékra, hanem munkára is (videoszerkesztés, Cinema 4D stb.), szóval rendesen megterhelném a masinát.


Lehet, hogy kinevettek, de AMD procit raktam a gépbe. Tudom, hogy sok téren az Intel I7 (I5) jobban teljesít, de állítólag a modernebb progiknál, amik már több szálat követelnek meg (Adobe), az AMD sem marad le annyira drágább társától. Alaplapot sem gagyit tettem hozzá, úgy gondolom, no meg azért van mellette szeritem egy komolyabb CPU hűtő is. Talán amiben a legbizonytalanabb vagyok, az a táp. Hallottam, hogy a Chieftec nagyon megbízható márka, meg volt már nekem korábban is, és nem volt rá panasz. Szerintetek sok ez a 700Wos táp? Azt olvastam, hogy a videokártya egymagában 400Wot eszik komoly terhelés alatt, már pedig én azért veszem a gépet, hogy használjam...

Összességében mi a véleményetek? Nagyon bénán raktam össze? Ha valami irtó nagy hülyeség van benne, tudnátok segíteni a pontosabb összeállításban?

Előre is köszi.



2015. nov. 18. 06:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én nem benchmarkingról beszéltem, úgy >300W fogyasztást is ki lehet csikarni. Én a gyártó TDP-ét vettem alapul, azaz hivatalosan a rendeltetésszerű használat alatt ez lesz a kvázi maximum. De ha nem hiszed, itt vannak a tesztek, ahol a Gigabyteja falba ütközött 160W-nál. Szóval ahogy mondtam, normális 400W táp bőven elég.


[link]

2015. nov. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk, hátha elcsusszantunk valami felett.

Amit én írok, gondolok...

1. Az nVidia gtx ti 960 tdp-je 225 watt.

(felesleges áramzabáló.)

2. Egy konfig áramellátásának méretezését, nem a tdp-k határozzák meg, csak részben.

Hibás lenne az a matematika, túl fórum, és bloghuszár szerű, hogy amennyi áramot eszik a gép maxra, akkora táp kell, mert ugyse...

A táp TARTÓS teljesítményének minimuma valóban a gép teljesítményfelvételének maximuma, de ennél érdemes továbbgondolkodni azoknak, akik nem akarnak mégegy atomerőművet.

Figyelembe kell venni a gép általános használatát.

Azt a fogyasztást megszorzod kettővel, és kijön egy másik, az előzőt meghaladó, ámde közeli érték.

Magyarázat egyszerű, de bízzuk az energetikai szakemberekre.

A lé-nyeg, hogy a tápok 50-55% kihasználtság körül hozzák a legjobb hatásfokot.

Azaz, annyit fizetsz, amennyit fogyasztasz.

A több órás napi fogyasztást, és az éves adatokat hagyjuk!

A lényeg, hogy visszajön sokminden ára...

2015. nov. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

De amíg 20 ezres tápban gondolkozik, addig többet ér az extra minőség, mint az extra teljesítményért cserébe 3-5W fogyasztáskülönbség. Legalábbis a mai tápok közül a teljesítményváltozás így néz ki (ez elsősorban a 80+ cert. szabályozás miatt van):

[link]

Ha a felesleges teljesítményt vásárlunk, azzal semmit nem nyerünk, sőt (több pénzt költünk tápra, amit nem tudunk visszaspóroli 1%-nyi teljesítménykülönbséggel). Ha a felesleges teljesítmény helyett inkább minőségre fordítjuk a tőkénket, azzal a gép évekkel tovább élhet, ráadásul a több extra miatt is (jobb kábelek, jobb hűtés) a gép használata könnyebb lesz.


A 225W arra vonatkozik, hogy a db 6 pines csatlakozó (össz 150W) és a PCIe csatlakozó felől 75W áramfogyasztással a fizikai maximum a 225W fogyasztás. Mit jelent ez? Azt jelenti, hogy ha agyonhúzod, akkor sem fog 225W-nál többet enni. A TDP-t mint mondtam nem légből kaptam:

[link]

És amint láttad az előzőleg mellékelt ábrán a gyárilag húzott Gigabytenál is 160W a fal, ami fölé soha nem fog menni.


A összes megbízható gyártó a tartós teljesítményt hirdeti, emiatt nem értem a problémát.

2015. nov. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Azért én sem egy gembird, vagy codegen netán vargáné és trs. táppal kalkuláltam.

Valljuk be, azok azért kotorják a 65-70%-os hatásfokot.

Nálam a 10 watt az évi 5000 ft.

Azaz 4-5 év alatt hozza az árát.

Ezért veszek csak 5 év garanciás tápot.

(kivéve a chieftec. Azzal elfogult vagyok, ott néha engedek az évekből, mert a tapasztalat azt mutatja, hogy kibírják a benne lévő kondik.)

Az FSP magáért beszél. régi gyártó, megbízható alkatrészekkel dolgozik, 5 év garanciát ad a normális darabokra, 15 ezer körül már frankó, 20-ért már moduláris is, ami nem hátrány a hűtés szempontjából.


Tehát míg az 5-10 ezer forintos tápok 2 évig mennek 100% körül, addig a normálisnál ez 5 év. Ezen felülit tarto hülyeségnek, mikor 30-40 ezer forintokat fizetnek amiből a 80% a név, és még nem is gyártó.

2015. dec. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

ha csak játékra kell,ok.

viszont ha munkára,akkor ajánlom figyelmedbe a következő videót,melyet haverral közösen készítettünk. :


https://www.youtube.com/watch?v=TaWAkSdzvjY


az enyém az amd konfig,tehát nem intel reklámról van szó.

2015. dec. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!