Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit gondoltok erről a konfigur...

Mit gondoltok erről a konfigurációról?

Figyelt kérdés

A minap összeraktam ezt a masinát:


-Gigabyte 970A-DS3P REV 2.0 alaplap

-AMD FX-8350 processzor

-Kingston 2x8GB DDR3 1866MHz HyperX Fury Red HX318C10FRK2/16 memória

-Gigabyte GTX960 2GB DDR5 GV-N960G1 GAMING-2GD videokártya

-Kingston 120GB HyperX Fury SHFS37A/120G SSD meghajtó

-Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez

-Chieftec Smart 700W GPS-700A8 tápegység

-Aerocool Battle Hawk fehér számítógép ház

-Cooler Master Hyper 103 RR-H103-22PB-R1 processzor hűtő



Most raktam össze először magamtól konfigot, és kicsit tanácstalan vagyok. Nézelődtem sokfelé, hogy ki mit ajánl, és végülis erre esett a választásom.

A gépet amolyan mindenesként használnám, nem csak játékra, hanem munkára is (videoszerkesztés, Cinema 4D stb.), szóval rendesen megterhelném a masinát.


Lehet, hogy kinevettek, de AMD procit raktam a gépbe. Tudom, hogy sok téren az Intel I7 (I5) jobban teljesít, de állítólag a modernebb progiknál, amik már több szálat követelnek meg (Adobe), az AMD sem marad le annyira drágább társától. Alaplapot sem gagyit tettem hozzá, úgy gondolom, no meg azért van mellette szeritem egy komolyabb CPU hűtő is. Talán amiben a legbizonytalanabb vagyok, az a táp. Hallottam, hogy a Chieftec nagyon megbízható márka, meg volt már nekem korábban is, és nem volt rá panasz. Szerintetek sok ez a 700Wos táp? Azt olvastam, hogy a videokártya egymagában 400Wot eszik komoly terhelés alatt, már pedig én azért veszem a gépet, hogy használjam...

Összességében mi a véleményetek? Nagyon bénán raktam össze? Ha valami irtó nagy hülyeség van benne, tudnátok segíteni a pontosabb összeállításban?

Előre is köszi.



2015. nov. 18. 06:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
A videokártya TDP-je 120W, teljesen elég lenne egy minőségi 400W. Az az állítás, hogy a chieftec megbízható, nem igaz. Legalábbis tápok terén, a legtöbb elavult. Ahogy ez a széria is. Jobb lenne egy normálisabbat keresni.
2015. nov. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%

Veszel egy olcsó alaplapot, pocihűtőt pedig nem, kijön egy i5, ami jobb játékra.... bár ha programokra kell, akkor vedd amelyiket akarod.

Másik meg: 700W-os táp túl nagy.... ez így önmagában nem eszik 400W-ot az egész konfig.

2015. nov. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Bence2601 ***** válasza:
Videokártyának inkább egy r9 380-at mert kicsivel erősebb mint a gtx960 és olyan árban van kb. Többet fogyaszt valamivel de szerintem azt vedd akkor is, jó az ár-érték aránya.
2015. nov. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Alaplapnak az UD3P végű.

Prociból 8320 se rossz ha tuningolod.

Ssd adata sp920 se rossz

R9 380 2gb 60ezerért, 4gb verzio max. +8ezret ér.

Fsp raider 550w.

Raijintek themis hűtő sokkal erősebb.


Egyébként tuti a konfigod.

2015. nov. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Teljes mértékben egyet értek a 4-es válaszolóval!
2015. nov. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Emberek! "nem csak játékra, hanem munkára is"

Ha az összes szálat ki lehet használni, akkor hiába erősebb az intel magonként, a legtöbb i5-t leverné emiatt. (Játékban nem, de renderelésnél viszont igen.) Játéknál pedig a vga számít jobban. CPU limit így se lesz.

A többiekkel ellentétben én mégis nvidia kártyát ajánlanék, ugyanis megint a játékteljesítményt nézték! Az OpenCL-t sokkal kevesebb program támogatja, mint a CUDA magokat így renderelésnél több hasznát veszed!

2015. nov. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%
(A táp egyébként szerintem is túlzás. Pl egy CTG-500 is jó lenne..)
2015. nov. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
28%
Azt tudnod kell hogy az AMD-s processzorok inkább játékra vannak készítve..MONDOM INKÁBB!!(kicsik kíméljenek)Az intel processzorokat szokták programozásra valamint szerkesztésekre alkalmazni.. Mondjuk kinek mi.. Én nekem volt hasonló teherbírású AMD processzorom hát nem voltam vele meg elégedve mikor dolgozni szerettem volna.. De játékra a legszebbet adta nekem. :)Proci-t cserélném. A videó kártyád szintén játékra van fel tüntetve utána olvastam AREO szolgálatokra nem éppen alkalmas.. Menj el egy közeli számítástechnikai boltban és kérd ki a véleményüket a hűtésről. Egyébként nem lenne rossz.
2015. nov. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, megint okosabb lettem egy kicsit. :)
2015. nov. 18. 16:41
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, honnan szedte az első hozzászóló a fogyasztási adatot. Az én kártyám, ami ugyan ilyen, 225watt.os maximumon dolgozik. Nem a subri jóskától van az adat. Ilyen kártyát nem ajánlom senkinek. Lehet, hogy sokakat tesz boldoggá, de szerintem egy túlárazott, CSAK 128 bites kártya, ami hátrányként elő is jött a gyakorlatban.

Továbbá, a chieftech táp az egyik legjobb gyártó, aki delta elektronikát használ. Van még aki deltát használ, csak nem gyártó. Így hanyagolnám a márkaneves megrendelőket, akik nem is gyártók. Ha 370-es amd kártyát használsz, és intelt, akkor nem 350-400wattal kell számolj, hanem csak 200-250 wattal.

Számold ki az éves energiafogyasztását plusz 200 wattnak, és kiderül hány 100.000 ft-al járulsz hozzá, az atomerőmű fejlesztéséhez plusszba, a konfigoddal.

2015. nov. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!