Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Felbontás? Mennyire látszik?...

Mr.Kütyü kérdése:

Felbontás? Mennyire látszik? Nagy a külön ség?

Figyelt kérdés

Számítógépem alkatrészeit most találtam ki, a videókártya még nem biztos, de amin főleg agyalok az az, hogy fhd qhd vagy uhd legyen a monnitor? (Igazából az uhd kiesett, mert túl drága)

De úgy amblokk nagyon nagy különbség van azonos képátlónál a fhd és a qhd között?

Akinek volt mind 2 monitorja/aki tud róla infókat mondani, az tud tapasztalatokat leírni nekem? (Természetesen egyik felbontású monitorból se a legolcsóbbat venném, a minőség is számít nálam)

Esetleg a kérdésem még annyi, hogy az alábbi kártyák között ár/értékben melyik a legjobb?

Gtx 970 gtx 980 gtx 980ti?

Válaszokat előre is köszönöm



2015. nov. 8. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Alapból ha FDH-nál nagyobb felbontáson gondolkozol akkor oda már nem árt egy 980/Ti.
2015. nov. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én videókból/tesztekből úgy láttam 970 mindent elvisz maxon 4k-n 40fps felett
2015. nov. 8. 13:52
 3/8 anonim ***** válasza:
4k-n azért nehézkes,adott játékok alatt van meg a 40 fps,mi lesz jövőre ? ott már csak medium/max között?
2015. nov. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gtx 970 kevés lesz 4k-hoz. Tényleg egy 980 vagy r9 390x kéne.
2015. nov. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És felbontásilag mennyire látszik a fhd vs qhd?
2015. nov. 8. 14:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nem látszik,sőt azt mondom kb semennyit ,oké ,hogy ha sokáig nézünk egy képet,és a két monitor egymás mellett van akkor látszik a különbség egy picit (fura a másikhoz képest),bár míg az átlag fhd monitor 22-24 coll,addig a 4k átlag 28 colltól kezdődik,ezért sem túl mérvadó.

Viszont 2,54 centire 4000 képpontot rajzol ki vagy 2000-et azt te nem fogod látni ,mozgóképek (pl játék v videó) alatt meg főleg nem.

2015. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a 4K most még max epénisz növelésre jó másra nem.

Mert olyan hardver most még nincs ami teljesen jól kezelje, még a 980 is kevés alá szerintem.

Ahhoz hogy a 4K hétköznapi legyen ahhoz még kell 2-3 év. Az FHD is sokára vált mindennapivá.

2015. nov. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerintem akkor maradok fhdnál mert 100k-t nem ér meg a kis különbség.

Viszont melyiket éri meg jobban megvenni? 970 980 vagy 980ti? 970 is bőven elég de megéri az a plusz x ezer forint?

2015. nov. 8. 17:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!