Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jatek kozben kikapcsolt a...

Jatek kozben kikapcsolt a monitor de a led lampa villogott. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Kihuztam a konektorbol aztan visszadugtam de arra lettem figyelmes hogy villant a konektor es nem merem bedugni megegyszer ..mi lehet a baj?nem raz meg ha bedugom megegyszer?

2015. nov. 7. 22:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Gep megy,hang van kep nincs! :(
2015. nov. 7. 22:35
 2/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg a monitor hátulját, nem-e húzódott ki a kábel. Nézd meg még a gépnél is, hátha ott húzódott ki.


Nyugodtan dugd vissza. Megrázni semmiféleképpen nem tud. A "villanás" az valójában egy sima szikra volt, ami teljesen normális.

2015. nov. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem huzodott ki megneztem :(
2015. nov. 7. 23:27
 4/9 A kérdező kommentje:
Hiaba inditgattam ujra a gepet a monitorom nem csinslt semmit..kiirta hogy Analog aztan villogott a kek led!
2015. nov. 7. 23:28
 5/9 anonim válasza:

Lehet,hogy nem támogatott felbontásra tetted a játékot.

(nem bírja a monitorod,vagy a videokártyád)


Egyébként,meg lehet kábel probléma is.(de ez ritka)

2015. nov. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jo videokartyam van monitorom max felbontasa pedig gyenge viszont nem volt rá panasz..kabeleket kihuztam bedugtam őket de semmi,hiaba kapcsolom be a kepet villog a LED lámpa..valami ötlet?
2015. nov. 7. 23:49
 7/9 Kornél bácsi ***** válasza:

Gondold végig.

Adott egy probléma, és meg kell találni mi az.


Mi lehet a hiba?

- Monitor: felbontás, ez a jobbik. Avagy maga a monitor döglött be.

- Kábel: sérült? nincs megtörve? vagy lehet simán rossz.

- Videókártya: Egysezerüen tönkrement.



Hibakeresés:

Kezd el cserélgetni az alkatrészeket. Manapság több monitor/monitor kábel van otthon, csak van valahol elfekvőben, vagy kérsz vkitöl kölcsön.


Kábelfelcsere: nem lett jó? akkor megyünk tovább.

Monitor csere: nem lett jó? akkor megyünk tovább.

Hátúl a gépben álltalában 2 VGA bemenet van, az egyik az alaplapi, másik a videokártyáé. Rakd át a másikba, ha ott jó, több mint valószínű, hogy a videókártyád elromlott.


Ha ez sem jött be, akkor beállítás lesz. Ahogy írták, rossz felbontásra/képfrissítésre válthattad, amit nem bír el.


A dugaszolóaljzat (vagy csúnyább nevén konnektor) azért szikrázott, mert mikor bedugtad ívet húzott. A levegő is vezet (lásd villámlás). Ártalmatlan minden bedugásnál lámpakapcsolásnál szikrázik, csak nem mindig látod, hallod.

2015. nov. 8. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kornél bácsi ***** válasza:

Azt elfelejtettem leírni:

Ha beállítás a ludas, akkor egyszerűen meg lehet oldani:

Beléps BIOS-ba vagy csökkentett indítod. Akkor a lehető legkisebb és képfrissítésbe indítja.

2015. nov. 8. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem jó kategóriában vagy!

:)

2015. nov. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!