Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem látja a Windows 7...

Miért nem látja a Windows 7 64 biten 10 giga ramomat?

Figyelt kérdés
10 giga ramom van ebből csak 6 használ, 64 bites oprendszerem van Asrock 970 Extrem4 és DDR3 ramok. Hogy tudom beállítani, hogy használja az összes 10 gigát ?

2015. nov. 5. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:

hogy van 10? 4-4-2? Hogy van berakva?

Próbáltad már cserélgetni (hátha az alaplap nem érzékeli a modult, mert sérült a csatlakozó felület)?

Másnál ki lehet próbálni egyesével a ramokat, hogy nem RAM hiba-e?

2015. nov. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyik 4-est nem látja. Nem akarlak elszomorítani, de nekem is asrock lapom van csak 990 fx prof. és kb 2 hete adta meg magát 2 ram slot.
2015. nov. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha 4-4-2 a felállás akkor lehet hogy csak szimplán dual-channel van beállítva a ramok érzékelésére a BIOS-ban, nekem is ez volt. Csak ki kell kapcsolni ezt az opciót a BIOS-on belül valahol (keress rá neten) és valószínű jó lesz.

Ettől függetlenül megjegyezném hogy elég furcsa a 4-4-2 felállás. A memóriákat érdemesebb párban venni, általában eleve úgy árulják.

2015. nov. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!