Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha letiltom az integrált...

Ha letiltom az integrált videokártyát akkor visszakapom a RAM-ot?

Figyelt kérdés
Van egy AMD A10 7850K-s APU-m. 6 GB Ram-om van de abból elvesz fél gigát. Ha letiltanám akkor visszakapom a fél giga ram-ot? És hogy lehetne letiltani egy ASROCK FM2a55 pro+ alaplapnál?

2015. okt. 24. 12:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha van diszkrét videokártyád, akkor letilthatod szerintem az APU-t. Amúgy 5,5GB vagy 6GB az már szvsz mindegy, komoly különbség nem lesz.

A North Bridge configuration-ban állítsd az elsődleges grafikus vezérlőt (promary graphics adapter) PCI Express-re. A Share memory-t szerintem Auto-ra. Ha az elsődleges videokártya a dedikált, akkor szerintem automatikusan le kéne kapcsolnia az integráltat. Ha mégsem, akkor az eszközkezelőben esetleg letiltható manuálisan vagy megadod a share memory beállításnál, hogy 32MB (ez már tényleg nem fog hiányozni). Nekem van egy A8-7600 APU-m, de az IGP-t használom vagyis nem próbáltam még letiltani. Régen az alaplapi IGP-k esetén ha észlelt a rendszer dedikált kártyát, akkor automatikusan tiltotta az IGP-t vagy elég volt csak az elsődleges kártyát átállítani...ha jól emlékszem. Nagyon ritkán használtam integrált grafikát (most is csak a htpc-ben).

2015. okt. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszod! :)
2015. okt. 25. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!