Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van 2 darab Kingmax DDR2 1GB...

Van 2 darab Kingmax DDR2 1GB Ram-om és csak az egyiket tudom használni a másikat nem mi lehet a baja hogy a másik nem működik?

Figyelt kérdés

A kettő közül csak az egyiket tudom használni és ez egy kicsit szúrja a szemem mert így a gépem elég lassú és nem tudom normálisan használni.

mert 2 zöld színű slot van meg 2 narancssárga.



2015. okt. 4. 15:23
 1/5 CspCsj ***** válasza:
Külön-külön működnek, csak együtt nem? Vagy az egyik külön sem működik? Ekkor valószínűleg hibás...
2015. okt. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

csak az egyik működik.

mind 2 benne van de csak az egyik 1GB Ram-ot észlel

2015. okt. 6. 11:43
 3/5 CspCsj ***** válasza:

De külön-külön működnek? Tehát kikapcsolt állapotban kiveszed mindet, és mindig csak egyet teszel bele, majd úgy kapcsolod be.


Van hogy csak elég kivenni-betenni a memóriákat, mert esetleg csak az egyik érintkező oxidálódott, vagy csak nem jól érintkezik és ezután jó lesz.


Ha egyforma típusúak a memóriafoglalatok, akkor megpróbálnám a másik színű foglalatokba dugni, mint amiben eddig voltak.

2015. okt. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
külön-külön nem próbáltam még mert eddig semmi baja nem volt velük most kezdtek el meghülyülni, de megpróbálom amit mondtál mert Abit pro 9 alaplapom van és azon ugye 4 ram slot van és most különböző színü slotban vannak és így is csak az egyiket ismeri fel,mert előtte ha jól tudom a két zöld színű slotban voltak de nem biztos.
2015. okt. 7. 16:04
 5/5 CspCsj ***** válasza:

Csak AB9 Pro-t találtam:

[link]


Az egyszínű foglalatokat javasolják két memóriamodul esetén.

Tehát vagy a két zöldbe vagy a két narancsba rakd.


De a külön-külön teszthez egyszerre csak egy legyen bent.

Ha az egyikkel el sem indul a gép, akkor az hibás lehet. Majd kiderül.

2015. okt. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!