Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ram probléma!? Kaptam 1 új...

Ram probléma!? Kaptam 1 új ramot a gépembe (Kingmax ddr2-es 800Hz,2Gb) Van mellette 2 darab MDT ddr 2-es 667Hz-es 1 Gb-s. Miután berakom az új ramot, elindul a gép, nem történik semmi majd lelövi magát kb 5 perc után. Folytköv.

Figyelt kérdés

Megnéztem, a ram magában működik. Az Alaplapom tud elvileg 8 Gb ramot is kezelni, szóval nem azzal van a probléma. (Ám Gygabite EP41-UD3L az alaplap) Megnéztem és úgy is müködik hogy ha a Ram slot-párba (Ugyebár 4 van) beraktam az egyik 1 Gb-set és a Kingmax 2 Gb-set és úgy megy.

Az a probléma hogy nincsenek párban (Ugyértem 3 Darab ramom van) van valami más?


2010. márc. 16. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem az eltérő órajelek / 667 vs 800 mhz / miatt van , nem is érdemes 667-es 800as mellé tenni mert csak lekorlátozza azt is ,a 800as is csak 667-en fog menni, ink add el a két 667-es ,tudsz venni az árukból mégegy 2gigás modult
2010. márc. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jah, csak az a gáz h elvileg rá van írva h Kompatibilisek ráadásul az eladó is azt mondta hogy menni fog (a hazug..o.O) Ám jah terveztem azt, csak az a gáz h a 2 1 gigásat 4k/db áron tom eladni mert "667-eset már nem használ senki"
2010. márc. 16. 19:27
 3/6 anonim ***** válasza:

ezaz mikor "elvileg" kopatibilisek :D

meg az eladónak fenntartásokkal kell hinni...

de sztem ellehet adni a 2t 10k ért , rádobsz 2k-t és megvan a ram...

viszont így lekorlátozza a 800ast is 667-re..baja nem lesz csak lassabb

2010. márc. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
meg azért remélem 64es az oprendszered:)
2010. márc. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az eltérő órajel a baj! ne is próbálkozz mert elba**hatja az alaplapot is a RAM! az a legkényesebb dolog a gépben!(kompatibilitás szempontjából)

eszedbe se jusson egymás mellé rakni 2 eltrő órajelűt! a másik, hogy azt mondtad, hogy "nincs párban" akkor ha csak 1 van a gépbe? :D

na mind1

és az uccsó hozzászólónak: hogyha 4GB ramod van ahhoz nem kell 64bites oprendszer! pontosan jó a 32 bites! és otthoni felhasználóknak am sem való a 64bites, mert több a hátránya, mint az előnye!

elő nye 1 van: 6.4GB memóriát tud kezelni!

2010. márc. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a 32 bites oprendszer max 3.6 giga memo-t tud kezelni (vgaval együtt) ugyanilyen számbeli korlátja a 64 bites rendszernek nincs (a memokezelése tehát nem 6.4 giga hanem jóval több)

Ezekmellett mivel ma az összes proci 64es rendszerre van kitalálva azthiszem kezd tényleg kissé idejétmúltnak számítani a 32bites rendszer.

A driver probléma 1-1.5 éve állt fent, azóta a gyártók 90%-a orvosolta ezt. A többieknek meg ottvan a 32bites virtuális környezetet gerjesztő progi, amivel (1-2%teljesítményveszteség mellett) nyugodtan futtathatóak a 32bites rendszerre tervezett programok is.

Amúgy az órajellel jót átvágtak kedves kérdező.:)

2010. márc. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!