Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szervergépes fogas kérdés. (? )

Szervergépes fogas kérdés. (? )

Figyelt kérdés

Az egyik régi gépemet szervergépként szeretném használni. Csakhogy! Sima kábeles kapcsolatot nem tudom megoldani, mert a router és a fő gépem (ami mellett, vagy a közelében lesz a szerver) távol vannak egymástól (mind2 a lakás egyik végében). Most ilyenkor mit ajánlotok? Vegyek még egy usb wifi adaptert? Azokkal az a bajom, hogy tipikusan a windows xp-től felfele támogatnak, de pl. egy linuxon meggyűlik a baj velük. (vagy nem, az én adapterem windows függő sajnos). Ezért repeateren gondolkozom, vagy hasonlón, csak ott meg nem tudom, hogy kell vele felcsatlakozni a wifire, és továbbküldeni a netet. Am a gép még nem volt letesztelve (holnap le lesz, akkor írok majd komit a gépről), úgyhogy jöhet hideg-meleg :) A gépen amúgy kis minecraft v. mta szerver + egy weboldal fog üzemelni. (nemrég kezdtem el webnodeot használni, már úgy érzem, hogy nekem jobb weblap kell) Tehát semmi extra. Lehetőleg ha tudtok, akkor pcx.hu-t és ipon.hu vagy hasonló oldalakról írjatok :) Pl.jófogásról vagy vateráról ne. Köszi :)


A kérdést már feltettem egyszer, de nem kaptam rám egy választ sem, ezért ide raktam ki. Kérlek ne rakjátok át másik kategóriában, mert oda ahova illene, ott nem adának választ.



2015. szept. 20. 14:27
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem értitek, hogy a routerem egy telekomos sz#r? Kábelt nem kötök, mert a gép nagyon távol van a routertől. Maradok az adapternél. Am. kipróbáltam a jövőbeli szervergépet, mükszik :) Egyenlőre úgy fogom kipróbálni, hogy a vidéki házból felhozom az egyik 40gigás winyót, amin most XP van (xD) Valószínű újra kell húzni az egész rendszert, az alaplapcsere miatt, de sebaj. Próbálkozni fogok Linuxszal is, de először végig kellene gugliznom majd egy csomó chipsetet, és gyártót, és úgy vettem észre, hogy a nagyobb áruházakban nem árulnak Linux támogatott adaptert. Sebaj :) Írok majd a fejleményekről :)
2015. szept. 21. 19:47
 12/20 anonim ***** válasza:
Értem,de abból is a net jön! A telekomos szar egyik lan portjába a kábel egyik vége a másik a router (ha veszel) internet csatijába
2015. szept. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Találtam Linux által támogatott wifi adaptert (illetve írtak nekem egy másik kérdésemhez egyet). Köszi a válaszokat, megy a zöld like :)
2015. szept. 22. 18:56
 14/20 A kérdező kommentje:
Mégis meg tudom oldani a kábelezést. Egy cubieboard-ot használnék majd egy kis szervernek.
2015. okt. 13. 21:35
 15/20 anonim ***** válasza:

Naszóval (ha még aktuális):


Szerverre Debian rendszert tegyél (még grafikus felület sem kell, távolról tudod irányítani). Hihetetlen teljesítménybeli ugrás lesz egy win szerverhez képest! (én egy p2-es 600MHz-s gépen futtatok fejlesztőszervert 128MB RAM-al). A cisco-s "fos" egyébként nem annyira szar, bár tény, hogy ezek az adsl-s routereik nekem sem jönnek be, de a cisco piacvezető márka ha minőségről van szó! (Tehát nem "egy kategória" a mezei tp-link-el!) Ettől függetlenül senki nem kényszerít rá, hogy használd, én is saját routert használok.


A cubie oldalán egyébként van hozzá beállított debian server image (ugyanis arm-hez külön van).

2015. okt. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Aktuális, persze. Kösz a választ. De lenne egy kérdésem... A cubieboard helyett egy egészen másik gépen üzemeltettem volna mindent elvileg (nem vettem meg a cubiet, nem kell aggódni) Az eredeti gép: Intek celeron tökömtudja hány ghz, egy mag. 512 mb ram (amit talán upgradelek, nagyon olcsón vannak ddr ramok pcx-en), gigabyte alaplap Egy gond van a géppel: hangos, és zúg mint állat... Ha tudnál segíteni abban, hogy hogyan halkítsam, azt megköszönném... egy ilyen gépre milyen rendszert ajánlasz, ami megfelel a kívánságaimnak (weblap, játékszerverek) Úgy gondolom, h. a cubie azért jobb, mert kb. 0-át fogyaszt... Szerinted ilyen helyzetben megéri a cubie? :)
2015. okt. 14. 19:23
 17/20 A kérdező kommentje:
Ja, és vinyó így is úgy is kéne... a régi gép (amit írtam) az úgyse kezelné le a sata sebességét, ide vinyó meg nem éri meg. Max. maradt egy tartalék gépem. Ez így hülyeség? Csak mert nem tudom eltenni a gépet külön szobába, egy asztalon lenne a fő gépemmel.
2015. okt. 14. 19:25
 18/20 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi gond, én is egy régi gépet használok ilyen célból. Zajmentesíteni a leghatékonyabban úgy tudod, hogy a régi ventilátorokat sorra kicseréled benne és kiszedsz minden felesleges alkatrészt. Csak azt hagyd ami szükséges. Procira szerelhetsz egy teljesen új hűtőt is. Tápegységben is cseréld a ventilátort (vagy vegyél újat, ha van rá keret).


Rendszernek én ezt használnám: [link]

Telepítésnél mindenképpen expert módot! Olvass előtte sokat róla és próbáld ki virtuális gépen a telepítést! Grafikus felületre nincs is szükség. (Az én gépemben még a videokártya is egy ezeréves Inno3D passzív hűtéssel és még monitor sincs rákötve! :)) Távolról ssh-n szoktam piszkálgatni.


Tehát mielőtt nekifutsz, ismerkedj kicsit a linuxszal!

Debian rendszerhez nézz utána és próbáld ki. Virtuális gépet azért javaslom, mert ha nem sikerül, gyorsan újrakezdheted! Nem kell félni, sok segédlet van!

-debian rendszer telepítése grafikus felület nélkül

-ssh beállítása (root bejelentkezést tiltani kell!)

-google authenticator ssh-hoz (két lépcsős hitelesítés)

-no-ip kliens telepítése (pl [link] ), hogy kívülről elérd és ne dinamikus ip-vel szenvedj

-router ennek megfelelő beállítása és portok nyitása

-apache (ha szükséges php és mysql telepítése)

-ha több domaint szeretnél (én pl 5-t használok) akkor apache virtual host-nak is nézz utána

-egyéb hasznos programok: mc (Midnight commander), nano (konzolos szövegszerkesztő, mc-ben azt használom alapértelmezettnek)

-fájlszervernek is akarod használni windowsos gép alól akkor: samba beállítása


minecrafthoz nem tudok sok segítséget nyújtani, de nyilván megoldható (java-s program az pedig fut tökéletesen linux alatt) szóval ennek is utána lehet nézni. ha elakadsz szólj. remélem így reggel 7kor semmi lényegest nem hagytam ki!

2015. okt. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
u.i.: ha otthon van más linuxos gép (mint kliens) én pl csak azt használok itthon, akkor nfs-t is érdemes beállítani! windowsos körökben hihetetlennek tűnhet, de gigabites hálókártyák esetén kb 70MB/s-el írhatsz a szerverre és másolhatsz róla (linux-to-linux). windowsnál nekem ezt nem sikerült elérnem (lehet az én hibám, nem tudom) de ott max 30-40MB/s körül bedobta a törölközőt...
2015. okt. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :) Lehet a gép a paszta miatt hangos... de egyet elárulok: a szervernek szánt gép nagyon viharvert állapotban van, az a csoda, hogy megy... Viszont pót sz.gépnek tökéletes lenne. A cubieboardhoz pedig nem kell nagy pénzmag, halk, nem melegszik, cserébe 0-24 tudja tenni a dolgát, ha teszel bele akksit :)
2015. okt. 15. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!