Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szervergépes fogas kérdés. (? )

Szervergépes fogas kérdés. (? )

Figyelt kérdés

Az egyik régi gépemet szervergépként szeretném használni. Csakhogy! Sima kábeles kapcsolatot nem tudom megoldani, mert a router és a fő gépem (ami mellett, vagy a közelében lesz a szerver) távol vannak egymástól (mind2 a lakás egyik végében). Most ilyenkor mit ajánlotok? Vegyek még egy usb wifi adaptert? Azokkal az a bajom, hogy tipikusan a windows xp-től felfele támogatnak, de pl. egy linuxon meggyűlik a baj velük. (vagy nem, az én adapterem windows függő sajnos). Ezért repeateren gondolkozom, vagy hasonlón, csak ott meg nem tudom, hogy kell vele felcsatlakozni a wifire, és továbbküldeni a netet. Am a gép még nem volt letesztelve (holnap le lesz, akkor írok majd komit a gépről), úgyhogy jöhet hideg-meleg :) A gépen amúgy kis minecraft v. mta szerver + egy weboldal fog üzemelni. (nemrég kezdtem el webnodeot használni, már úgy érzem, hogy nekem jobb weblap kell) Tehát semmi extra. Lehetőleg ha tudtok, akkor pcx.hu-t és ipon.hu vagy hasonló oldalakról írjatok :) Pl.jófogásról vagy vateráról ne. Köszi :)


A kérdést már feltettem egyszer, de nem kaptam rám egy választ sem, ezért ide raktam ki. Kérlek ne rakjátok át másik kategóriában, mert oda ahova illene, ott nem adának választ.



2015. szept. 20. 14:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az utóbbi pár évben teljesen random wifi adapterek minden probléma nélkül mentek debian alatt. A legtöbbet a tp-link tl-wn722n-t használtam, egy raspberry pi-be dugva egész nyáron üzemelt házi repeaterként.


A lényeg hogy azért ha tudod mérd fel még egyszer, hogy biztos megoldhatatlan-e a kábelezés, és ha az akkor egyszerűen vegyél egy olyan adaptert amit a legtöbben ajánlanak.

2015. szept. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A kábelezés megoldhatatlan, az egész lakáson át kéne vezetni a kábelt. Amit írtál, azt megnézem.
2015. szept. 20. 15:00
 3/20 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Vagy úgy is meg tudnám oldani ideiglenesen, hogy egy ethernet kábelt bedugok a fő gépbe, a másik végét pedig a szervergépbe? Úgy működne egy ideig?

2015. szept. 20. 15:06
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz nem jó a sima ethernet. Patch kábel kell. Szerintem vegyél egy komolyabb wifi routetrt.
2015. szept. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem tudok új routert venni... A szolgáltató adott routert, amibe nem ethernet kábelen keresztül megy a net, hanem valami speckó kábelen, nehogy legyen normál routerünk... De am, a routeren van hely ethernet kábeleknek, tehát tovább tudom vinni a netet. Lehet, hogy az lesz, hogy megpróbálom közelebb költöztetni a routert. A router amúgy valami ratyi cisco, de cserélni nem tudjuk... Telekomosok vagyunk, és valamiért a T-n kívül más nem szolgáltat nálunk... (200 méterre van tőlünk DIGI ügyfélszolgálat, de nem szolgáltatnak..) De nem fogom hagyni, hogy bebukjam ezt a szervergép projektet, ha már annyit dolgoztam azon, hogy előkészítsem a terepet... :)
2015. szept. 20. 16:53
 6/20 anonim ***** válasza:

#1 vagyok: ideiglenesbe ne kezdjél szerintem, egyből vegyél wifi adaptert akkor. Amit linkeltél azok közül mindkettő működik elméletileg. Ha lehet olyat vegyél aminek van külső antennája, nehogy problémáid legyenek a jelerősséggel.


Szerintem általában érdemes a raspberry pi támogatott wifi adapter listáját nézni, mert ott modellekre lebontva írják hogy melyik működik és melyik nem: [link]


Természetesen az tök más gép, de a kernel a lényeg.

2015. szept. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Tehát pl. egy Realtek RTL8192cu -t tud kezelni egy linux? Am milyen op. rendszert futtatnál a helyemben, ha : Minecraft és/vagy MTA szervert akarsz, egy házi saját weboldalt, és még random más dolgokra használnád.
2015. szept. 20. 18:50
 8/20 A kérdező kommentje:

Én pl. kövezzetek meg, de egy windows server 2003-ra gondoltam... De lehet, hogy elég lenne winXP is (nem mai gyerek a gép, annyit kell tudni.. többet nem mondok, mert jönnének azzal, hogy vegyek ezt-azt, holott egyenlőre ezt a szerver dolgot kíváncsiságból kezdem) Esetleg egy OpenMediaVault [link]

Nyilván nem csak májnkráft fog menni, de az OMV jó alternatíva lehet.

2015. szept. 20. 19:07
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, azt írják hogy az rtl8192cu chipset támogatott (linuxon általában az a lényeg hogy milyen chipsetű a kártya, nem pedig hogy ki a gyártója).


Ha magával a szerver birizgálással is akarsz foglalkozni, akkor természetesen valamilyen linux disztribúcióval próbálkozz. Ha azt akarod hogy minden menjen, és lehetőleg lehessen kattintani, akkor próbálj ki valamilyen windows servert (protip: nem üzemeltettem sokáig). Még annyi, hogy esélyes hogy sokkal frissebb linuxot tudsz futtatni a régi gépeden is, és nem kell 11 éves operációs rendszerrel próbálkozni. Ha a tervezett szolgáltatásaidat az internetről elérhetővé akarod tenni, akkor ez fontos.

2015. szept. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#4 vagyok

Ami kijön az ADSL routerből netkábel kösd az új router internet részére és kapcsold ki az ADSL router wifijét

2015. szept. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!