Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Boot probléma? Tudna_valaki...

Qaxqaxqax kérdése:

Boot probléma? Tudna_valaki segíteni?

Figyelt kérdés

Rendeltem a pcx-től egy gépet:


Asrock B85M Pro3 alaplap

Intel Core i5-4460 processzor

Crucial 8GB DDR3 1600MHz CT102464BA160B memória

Sapphire R9 380 4GB DDR5 Nitro 11242-07-20G videokártya

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez

Chieftec 600W CTG-600-80P OEM tápegység

Raijintek Arcadia fekete számítógép ház


és egy monitort:


SAMSUNG S22D300HY 21,5" HDMI LED monitor


Összeszerelve rendeltem, mivel nem sokat értek a hardverhoz, viszont mindenféle installáció nélkül jött teljesen üresen. Fogtam egy pendriveot Rufus segítségével rádobtam egy windows10 pro iso-t és itt azt írták nekem, hogy nem kell aggódnom, hogy semmi optikai meghajtóm nincs mert pendriveról ugyanúgy bootolható a dolog. Viszont már az első lépésnél elakadtam, mivel nekem nincs olyan kép, ahol kérné a boot módot vagy hasonlót csak végig bármi van egy fekete képernyőt látok amivel ugye nem sokat tudok kezdeni. Utánna olvasgattam forumokon és ezt találtam:

[link]

Most mielőtt még nekiállnék szétkapni a gépházat, hogy toldozzam foltozzam ezt az instrukciók alapján gondoltam írok ide valamit hátha valakinek van valami ötlete, hogy mit is tehetnék. Mert ha jól értelmezem konkrétan az összeszerelésénél volt a hiba és trehány munkát végeztek ezzel. Nem tudom hogy ha most nekiállnék mindenféle hozzáértés nélkül az jó ötlet e vagy csak írjak nekik levelet, hogy ez most "what?" (mondjuk meg is lepődtem volna ha minden csak úgy simán megy, de lehet csak én bénázok és néztem el valamit)


Köszönöm előre is a segítségeteket és az időtöket



2015. szept. 17. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet félreértem akkor bocs, de maga a telepítő sem tölt be a pendriveról?

Ha ez a probléma, beállítottad a BIOS-ban hogy pendrive-ról bootoljon?


Nem akarlak lamanak nézni, bocs.

2015. szept. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha bios-ban nem állítottad be boot-ot akkor a gép indításakor nyomogasd az f2 vagy delete gombot. Beadja a bios-t ott a boot beállításokban van olyan hogy hard disk drives, ott lesz a vinyód és a pendrive (nekem a rufus oda rakta) a pendrive-t tedd az első helyre, utána mentsd el és bootolnia kell. eltérések lehetnek mert csak fejből írtam de hasonlóan lesz.

sok sikert!

2015. szept. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
elnézést ha kicsit félreérthető voltam, de a biosig nem jutok el mivel semmi display nincs a monitoron csak blackscreen. Tökéletesen van csatlakoztatva
2015. szept. 18. 00:54
 4/6 DjImipapa ***** válasza:
Legegyszerűbb visszavinni a cuccot....lehet az hibás is!?:)
2015. szept. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Háth elég valószínű, hogy összerakásnál valamit elszúrtak csak én tényleg nem értek többet hozzá mint megkülömböztetem kinézetre az elemeket. Plusz én nem pesti vagyok és már valahogy kb 250 ezer forint után nem vonzz még csak egy szállítást is fizetni. Az az igazság egész nyáron diákmunkáztam és eléggé kicentiztem az összeget:D Nah mind1 szerintnem írok nekik egy udvarias levelet azt lesz ami lesz. Csak azt nem értem, hogyha egyszer rutinból összeraknak valamit azt miért nem tesztelik le erre meg arra; elv minden ilyen folyamatból 20-50% teszt kéne legyen ahogy "tanultam".
2015. szept. 18. 08:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Olyat még nem pipáltam sosem, hogy ne a monitort szólítsa meg elsők között a gép. Tehát a végig fekete monitor az gyanús. A monitor adat és tápkábele is tökéletes? És a monitor is jó? És ha lehúzod a gépről a monitor adatkábelét, akkor megjelenik egy kis (esetleg menetelő) ablak a monitoron, hogy nincs csatlakoztatva adatkábel?

35 éve foglalkozom informatikával, de olyat még nem tapasztaltam, amiről írsz...

2015. szept. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!