Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma? (lent)

Mi lehet a probléma? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Némi probléma támadt egy géppel.

A "sztori" röviden.


Csajomnál volt egy gép. Megtudtam, hogy van benne egy félig halott táp és nincs benne videókártya. Vásároltam bele egy tápot és volt otthon elfekvőben egy videókártyám, így hát összeraktam. Ment is szépen, majd pár napja bekapcsolásnál a bios 1 hosszú és 2 rövid hangjelzéssel fogadott. Kiszedtem a videókártyát, indításra ugyanez a hang (mivel nincs alaplapi). Rendeltem egy másikat, mivel 2 gép sem indult vele. Nem volt felhúzva, nem volt meghajtva. A mass effect 3 volt a legkomolyabb amit kapott. Az meg nem pörgeti maxra a 2gb-s (800/1333 MHz 128 bit) karit. Egy barátom adott egy hasonló paraméterekkel rendelkezőt, míg megjön az új. Beleszereltem, majd indítottam.

Mindhárom winyó felpörög, cpu fan felpörög, sb_pwr led világít (alaplapon). A hdd led folyamatosan világít, a power led nem (jól vannak bekötve). A bios semmilyen hangjelzést nem ad és a monitor is fekete, pihenőre rakja magát bekapcs után.


Gondolom a táp jó a fent leírtak fényében, bár még nem mértem rá.


Szerinted mi lehet a probléma?


Előre is köszönöm a segítséget!


2015. szept. 12. 16:24
 1/2 Sonixxx válasza:
Így elsőre procira tippelnék. Vedd le a hűtőt vedd ki a procit és pasztázd újra. Esetleg ha van lehetőséged próbáld ki a processzort másik gépbe. Nem vagyok benne biztos de ha jól rémlik vannak olyan alaplapok amik nem indulnak el ha a processzort nem nyomja bele eléggé a hűtő a foglalatba. Lehet a szerelés közbe meglökted a coolert és ezért nincs meg a kellő ráfeszítő erő. Remélem tudtam segíteni.
2015. szept. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Még nem foglalkoztam a dologgal időhiány miatt.

Eszembe sem jutott volna, hogy ez lehet hiba. Remélem ez megoldja a problémát, mindenesetre örülnék, ha ennyi lenne csak.

2015. szept. 18. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!