Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy MSI AMD R9 270X...

Đragon65 kérdése:

Vettem egy MSI AMD R9 270X 2GB Hawk vidikártyát és mikor berakom a gépbe tökéletesen passzol a helyére rá dugtam mind a 2db 6 pines csatlakozót és mikor elinditom a gépet nincs kép a gép viszont megy de nem csippan egyet mint szokot. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Ha visszarakom az előző 1GB-os vidikarit akkor viszont semmi gond.

PCI Express x16-os a foglalat az alaplapba szval azzal nem lehet gond és egy 700W-os FSP tápom van.

Meg még annyi gond van h mikor elinditom a gépet nem indul el egyből a vidikarin a 2 ventillátor ha nem csak rá 10mpre kb. megfordult a fejembe h talán kevés áramot kap de 700W-os táp nem elég neki? azt nem hiszem el. Ha vki tud vmi tippet akkor kérem irja le megköszönném.



2015. szept. 17. 18:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Okés, vakegér megtalálni alaplaptípus.
2015. szept. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
megprobalom amit irtal azt kiderul. alaplap amugy egy MSI Z68A-GD55(G3)
2015. szept. 20. 15:10
 13/18 A kérdező kommentje:
ugyan ezt csinalja mint eddig szval nem tudom...
2015. szept. 20. 17:54
 14/18 anonim ***** válasza:

Letöltöttem az alaplap kézikönyvét, végignéztem a beállításokat, semmi olyasmi nincs, ami szerintem galibát okozhatna, max az igp okosságai (virtu, multi monitor, meg hogy ő legyen-e az első) lehetnek a ludasak. Főleg ez az "Init Display First" lehet izgalmas, előfordulhat, hogy a 270X benn, a monitor az alaplapira kötve, és lesz kép, ahol biosban beállíthatod, hogy ne IGP legyen az elsődleges. Valószínűbb viszont, hogy nem hajlandó felfogni a deszka, hogy új gpu van. Azért egy előző kártya driver uninstallt is _talán_ kipróbálnék. Persze a driver a boot csippanás elmaradására nemigen lenne magyarázat... Meg ha semmi se akart működni, akkor egy CMOS Reset jumper (kihúzott tápkábel, egy perc várakozás, jumper reset állásba, egy perc várakozás, jumper vissza a helyére, áram, on). Ha még ez se hoz semmit, akkor a gombelemet kivenném a francba ugyanúgy egy perccel áramtalanítás után egy percre, majd vissza. Nem egyszer volt már, hogy ez működött, jumper nem, különféle hardverváltozásoknál.


Nyilván utóbbi kettő előtt azért érdemes a fontosabb változtatásokat lemezre menteni vagy feljegyezni (mikor mire van lehetőség). És nyilván ha mindez megvolt (a kártya érintkezősora tiszta, nincs rajta fólia meg ilyesmi, nincs kopás vagy más hiba, berakva áll a helyén rendesen, ahogy a másik), akkor garanciaérvényesítés.

2015. szept. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
hnap vissza kuldom a pcx-nek azt kuldenek egy ujat es ha az se mukodik akkor megprobalom azt amit irtal. koszi amugy a sok segitseget :)
2015. szept. 20. 22:15
 16/18 anonim ***** válasza:
Nincs mit, lazulónap van :)
2015. szept. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
na újra itt... most kaptam a pcx-től az e-mailt h nem találtak semmi hibát a videókártyába és igy nem küldenek újat... szval most akkor nem tudom h mi lehet a gond...
2015. szept. 28. 20:53
 18/18 A kérdező kommentje:
megvan oldva. az alaplap BIOS-át kellett lefrissiteni és már működik is :D
2015. okt. 1. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!