Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem látja az alaplapot...

Miért nem látja az alaplapot a gépem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kb. 3 hónapja vásároltam egy teljesen új számítógépet. Amikor megkaptam a gépet a hozzá tartozó cd-vel feltelepítettem mindent ami a cd-n volt, és valamelyik nap láttam hogy az Everestbe az alaplap típusánál azt írja hogy "ismeretlen eszköz"

Amikor zenét hallgatok vagy youtubeon nézek egy videót vagy görgetek a böngészőbe elkezd a hang szaggatni rajta felmegy a processzor teljesítmény 3%-ról 50-re 80-ra 1-2 másodpercre, frissítem a hangkártya drivert 2 napig jó utána megint ugyanez.

Összefüggésben lehet ez az alaplappal? Valakinek esetleg van ötlete?


Alaplap: Asus H81M-D

Processzor: Intel Core i5 4460 3,2GHz

Memória: Kingston 4GB 1600 MHz HyperX Fury

Videokártya: Asus Gt 730 2GB


Aki esetleg a memóriára gondol hogy kevés 35-50% között mozog a kihasználtsága.


Köszönöm a válaszokat!


2015. szept. 16. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Win 10?
2015. szept. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amúgy próbáld meg úgy hogy kiszeded a vga-t és igp-t használsz. (Az a kártya szörnyen gyenge). Úgy is szaggat a hang?
2015. szept. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az op.rendszert elfelejtettem windows 8.1 van rajta. Egy Bios frissítést még megpróbálok rajta hátha segít.

De Mivel a prociban is van integrált videokártya azt hol lehet megnézni hogy melyiket használja elsődlegesként?

2015. szept. 16. 14:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha az alaplapra dugod, akkor az intel HD-t fogja használni, ami a prociban van.

Ha a vga-ra dugod, akkor a vga-t fogja használni.


A napkeleti bölcsek rebesgetnek olyanokról, akiknek BIOS-ban kell ezt állítgatni, de azok vélhetően a yetit és a nagylábút is belelátják a szomszédba. (Ha lenne alaplapra integrált, annak is lenne adott kimenete hátul pluszban, jellemzően egy plusz vga/dvi/dsub kimenet a meglévő mellett)

A te alaplapodnak nincs integrált grafikája.

A processzorodnak van. Így ha az alaplapi kimenetre rádugod a monitorod, a prociban lévő intel hd graphics fog menni.


A gt 730 annyira nem szörnyű, kicsivel talán jobb az integráltnál, így maradhat abban, ahol most van. :)


A gépeddel kapcsolatosan - ha a gyártói oldalon lévő, a támogatás alatt található letöltések nem segítenek, akkor bios frissítést csinálhatsz, de ezt legvégső megoldásként szokták alkalmazni a népek. Első körben rakd újra a gépet, tedd fel az összes alaplapi drivert, lehetőleg a frisseket, innen: [link]


Ha akkor is probléma van, akkor próbáld meg a biost. Ha azután is fennáll, lehet, hogy egy ritka hardverütközés.

2015. szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az meg, hogy az Everest nem látja az alaplapod típusát, nem más, mint az Everest elavultsága. Szedj le egy frissebb verziót. Nekem is az oldotta meg, hogy észlelje egyáltalán az A szériás amd cpu milyenségét.
2015. szept. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az Eszközkezelőben sem látja nem találom sehol rajta az alaplapot és egy sárga felkiáltójeles van az pedig ismeretlen eszközt ír. Kizárásos alapon csak ez lehet.

Kerestem a driver frissítéseket a gyártó oldalán még korábban de nem tzdtam hogy most ott melyiket telepítésem a chipsetre gondoltam meg az Audio-t frissítettem már de nem jó. 2012-es az utolsó bios frissítés rajta ezért gondolom hogy talán javítana rajta. Ennél a típusú alaplapnál elég egyszerűen lehet frissíteni ahogy láttam.

2015. szept. 16. 14:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Minden fent van az alaplap lemezéről?

Tudtommal az eszközkezelő nem írja ki az alaplapot, szóval az valami más lesz.

Szoftveres probléma szokott ilyet okozni, de majd meglátjuk.

2015. szept. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Chipeset drivereket is tedd fel, a BIOS segédprogramok legfrissebbjét... stb.

De az alaplapi telepítőn ezek jellemzően egy 'motherboard' megnevezésű pakkban már össze vannak készítve. Nem szerencsés, ha az épp neked tetszőket mazsolázod csak ki és teszed fel, mert instabil lehet a géped, mint ahogy te is épp tapasztalod.

2015. szept. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!