Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új alaplapot vennék, de nem...

Új alaplapot vennék, de nem dobnám ki az egész gépem, segítség! (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra gondoltam veszek egy új alaplapot, mivel a régi az már elég elavult, és nem is igazán tudnám már hova bővíteni. Jelenleg egy ASUS P5GC MX/A alaplapom van. Viszont nem tudom hogy milyet lenne érdemes vennem, alaplapokhoz sosem értettem igazán. Tehát ez ügyben a segítségeteket szeretném kérni, annyi kritériumom lenne, hogy emberi, megfizethető ára legyen, illetve a jelenlegi konfigom passzoljon bele, nem szeretnék újra rákölteni a gépre +50.000-et, elég volt nyáron.


RAM: 2x 2GB KINGMAX DDR2 SDRAM 400Mhz 64bit

VGA: AMD Radeon R7 250 1GB DDR5 128bit

CPU: Intel Core 2 Duo E6420 2133 Mhz


A procit azt nagyon cserélni szeretném, még talán régebbi mint az alaplap. Csoda, hogy viszi 40 fps-el a cod5 single playert. :D Viszont a Planetside 2-ben már eszméletlen laggokat tud produkálni, ezeket szeretném elkerülni. Tehát ha tudtok valami jó processzort is az alaplap mellé ajánlani, akkor azt még jobban megköszönném. :) Persze elsősorban játékra használnám a gépet.


2014. dec. 19. 11:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírás. ASUS P5GC MX/S alaplapom van, nem /A! :D
2014. dec. 19. 11:48
 2/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Menyid van rá?.

4GB ram 10ezer kb

Pentium G 15ezer kb

25ezernél vagy és még lap 15ezer kb

2014. dec. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Eladhatod cpu d 4ezerért kb

ram od 6-7ezer

lap 3-4ezer

2014. dec. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 T/Z ***** válasza:

Hát igen, a jelenlegi lapod nem kezel nagyon erősebb processzorokat.


Bármilyen P35-ös, P45-ös, ill. ezek variánsai (pl. G41, P43) chipsetes LGA775-ös alaplapba bele lehet tenni szinte mindegyik Core 2 Duo/Quad alapú processzort.

Itt tudsz hozzá keresni másik lapot:

[link]


Processzort meg cseréld le egy E8400/E8500-re, (6-7ezer Ft), nagyságrendekkel nagyobb a számítási kapacitása.

[link]


Jelenlegi lapot, 3-4ezerért, processzort 3-4ezerért el tudod adni ugyanott.

A 2×2GB DDR2 800-as ramjaid 8ezer alatt viszont ne kótyavetyéld el, ez a normális ára.


Az is tény, h egy fentebb felsorolt újabb generációs lap, processzor + DDR3 ram lehet jobban megérné.

2014. dec. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerintem nagyon nem figyeltetek a kérdésemre. Ezeket nem eladni akarom, hanem megtartani, és beletenni az új lapba... És ramom az van, ezzel kezdtem, tehát -10.000 (ami valójában ennek közelébe sincs)


Az utolsónak pedig köszönöm, még utánajárok.

2014. dec. 19. 13:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!