Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen számítógép házat vegyek?

Sanya012 kérdése:

Milyen számítógép házat vegyek?

Figyelt kérdés

Üdv! Ezt az összeállítást a minap csináltam elsősorban mit szóltok hozzá? Tudnátok e ajánlani jobb ár-érték arányt? A házat nem tudtam eldönteni hogy milyen legyen nem nagyon tudom milyen szempontokat kell nézni.

Proci: Intel Core i7-4790

Videókártya: Sapphire R9 390X 8GB DDR5 TRI-X

Alaplap: Asrock H97 PRO4

Memória: Kingston 2x8GB DDR3 1600MHz HX316C9SRK2/16

Táp: FSP 750W Raider S

winyó: WD 1 terra



2015. szept. 8. 00:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Ah nagyon este van már rosszul írtam még a címét is, de remélem egyértelmű a kérdés
2015. szept. 8. 00:50
 2/6 anonim ***** válasza:

Sokszor írnak ki ilyen kérdést, és sokszor kiderül, hogy az illető Full HD-n játszik. Na most képzelheted, hogy mennyire pazarlás egy ilyen konfig Full HD-ra, ez már 4K felé kacsintgat. Ahogy 8GB RAM is elég az összes mai játékhoz.

Alaplap is teljes mértékben függ a felhasználásától, sok embernek elég lenne h81, esetleg b85 i7 alá, mert annyira kevés funkcióra van szükség. H97 szinte kizárólag az SSD cache funkció és RAID támogatás miatt éri meg, azaz ha nincs SSD vagy több HDD/SSD, akkor felesleges H97, mert egy B85 bőven kiváltja a maradék tulajdonságát.


A számítógép max fogyasztása nem fogja elérni a 400W-ot. Többet érnél egy platinum minőségű seasonic 520W-al, hosszútávon elég sokat spórolhatsz rajta.

A vinyó mindenképpen jó, a többihez több információra van szükség.

2015. szept. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jaj csak a lényeg maradt ki. Raijintek Arcadia-ba is belefér, de több szempontot is figyelembe kell venni, hogy mire is van szükséged:

-Beépített ventillátorok száma, minősége. (=jobb hűtés)

-Tervezettség (=jobb légút =jobb hűtés, könnyebb szerelhetőség, stílusosabb megjelenés)

-Hely "Kábelmenedzsment"-hez (=jobb légút =jobb hűtés, könnyebb szerelhetőség)

-Anyagminőség (=jobb hűtés, néha halkabb, magasabb hőmérsékletet is kibír (pl van olyan ház, ami 60 °C fölött már büdösödik!))

-Hely / Méret (legfontosabb szempont! Ha nem fér bele valami, akkor feleslegesen vetted meg)

2015. szept. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

egy jobb tapot vegyel

Corsair RM 550 40ezer alatt (kb. 35) van a SS FL mindegyike 40 vagy feletti


tobbi egynek elmegy neked kell tudni mit akarsz

2015. szept. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
azért választottam ilyen configot mert hosszú távra szeretném és inkább most adok ki egy kicsivel többet mint hogy 2-3 év után cseréljem. i7 helyett is elég lenne az i5 de szerintem egy i7-est később kell cserélni majd mint egy i5-öst ez még tegnap lemaradt Intel Core i7-4790 3.6ghz
2015. szept. 8. 11:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Antec GX 500 Windowed vagy sima teljesen mindegy,Zalman Z3 Plus
2015. szept. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!