Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan növeljem a VRamom?

Hogyan növeljem a VRamom?

Figyelt kérdés

Van egy Lenovo B570 Laptopom egész jó tulajdonságokkal mint pl.: I3 2.3 proci meg 4G ram.

De a nincs videókártyám, ezért 64vramom van, ami édeskevés a 2006+os játékokhoz :/

Hol állithatom be hogy a 4gramomból elvegyek még 64 megát? Biosban nem találtam olyan opciót. Elég lenne még 64 mb és akkor 128vrammal már több minden elfutna. De akkor a 64 win7et hanyagoljam és elég legyen a 32es?



#játék #növelés #Boost #Vram #laptop #LegyélaszőkőkútnálZsanett
2015. szept. 4. 02:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
öntözd meg egy kis tápoldattal
2015. szept. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

64MB? 128MB? Te jó ég. Hidd el, semmit nem használna az a +64, ugyanúgy szó szerint SEMMIT nem ér a "2006+ játékokhoz". Egyébként be lehet állítani valami hasonlót a bios-ban, de tényleg nem javaslom, nem éri meg szórakozni vele. Egy kicsit gyűjtögetnék és vennék egy jobbat, mert ezzel sosem fogsz játszani normálisan :(

Ja és igen, eleve nem értem miért 64-es windowsod van, bőven elég a 32es.

2015. szept. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ennyi sületlenséget egy kérdésben.... :)


1) "nincs videókártyám"

De van, csak nem dedikált, hanem integrált (processzorba épített IGP-vel).


2) "64vramom van, ami édeskevés a 2006+os játékokhoz"

Valószínűleg nem csak a video memóriád lesz kevés! Az IGP is meg fog izzadni rendesen...


3) "Hol állithatom be"

BIOS-ban általában állítható (csökkenthető és növelhető bizonyos keretek között). Ha nem találtál olyat, akkor lehet nálad nem lehet. Akkor ez a maximum. Egyébként az 1333-as ramok amúgy sem száguldanak (mint vram).


4) "64 win7et hanyagoljam és elég legyen a 32es"

Há' má' mé'? Nem ugyanúgy 4GB memória van a képedben? Nem ugyanakkorát kell megcímezni? :)

2015. szept. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#2 Jó az a 64bit, különben csak 3 egész valamennyit látna belőle.
2015. szept. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 HUN_Sector ***** válasza:
Jellemzően 3,14-3,4 GB-ot látna, így a 32 bitessel rosszabbul járna
2015. szept. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

# 4 és # 5


A 32 bites OS 4 gb memóriát tud megcímezni, amibe általában a vram is beletartozik. Esetünkben ilyen nincs(a ramból megy), de ettől független maradhat a 64 bit bőven.

2015. szept. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 HUN_Sector ***** válasza:

6: Ez nem egészen van így, mert pl egy vga teljes vram-ja beleszámít a megcímkézni szánt 4 GB-ra. Ergo egy 512 MByteos vga mellett már csak 3,5 GB ramot fog tudni látni egy 32 bites windows a rendelkezésére álló ram mennyiségből.


Na de ez mellékszál, mert itt csak integrált van.

2015. szept. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok olyan helyzetbe hogy vegyek bele dolgokat. Ezt a Laptopot is kaptam és úgy örültem neki mint majom a farkának. Már vagy 5 éve meg van és semmi baja nincs, vigyázok rá. De már az összes játékot kijátszottam rajta (GTA, NFS meg a többi classic játékok) Köszi a válaszokat, tehát ha felhúznám a VRamom az nem érne sokat, a 64es win pedig maradhat hogy legalább az a kis csöpnyi ramom ne bánja :D Nem tudom mivel lekötni magam, most vagy 3 hónapig feküdnöm kell és gondoltam akkor kipróbálom az újabb játékokat :S (17/F)
2015. szept. 4. 15:05
 9/11 HUN_Sector ***** válasza:
Régi játékokból is van millió, ami remek (pl. fallout 1-2, baldur's gate, icewind dale, half life 1-2, ha 128 megára tudod emelni az integráltad vramját, akkor ott még a stalker is...)
2015. szept. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Fallout 3 is elmenne, de sajnos nem tudom felepiteni mert nagyon hülye a telepitője... nCoreról van pedig, tehát minden megvan hozzá :/ Talán ha tudnál segiteni Skype-képernyőmegosztáson keresztül azt megköszönném :D
2015. szept. 5. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!