Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi halt meg az asztali gépben?

Mi halt meg az asztali gépben?

Figyelt kérdés
Videot vágtam, hirtelen egy kék háttér villant be, nem tudtam elolvasni, valami errort írt ki, aztán a gép újraindult, de a monitor nem kapta a jelet, a monitorházon lévő működèst jelző kék led is csak felvillant. Azota ha bekapcsolom felpörögnek a ventik, pàr msp mulva a gèp újraindul aztàn csak forognak a ventik. Ez most processzor vagy alaplap? Honnan tudhatom meg? A házon lévő kék led az alaplap miatt nem vilagít, vagy az a procit jelzi?

2015. aug. 29. 07:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbáltad kivenni meg visszatenni a videókártyát, RAM-ot?


Kihúzni a tápot, stb.

2015. aug. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mèg nem, ez mire jó, mit segít? Egyébként a gép iszonyat meleg volt belül, a vinyók is forrók voltak, szerintem jobban, mint maskor.
2015. aug. 29. 07:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Bármi lehet.

A modern processzor jellemzően nem szoktak meghalni, de az ördög kétségkívül nem alszik.

Lehet, hogy csak szimplán ki kell takarítani, lehet hogy egy (vagy több) kondenzátor meghalt az alaplapon, lehet, hogy táp mondta be az unalmast, lehet, hogy valamelyik memória lett hibás, de akár a rendszerwinyó vagy a videokártya is lehet ludas a dologért.


Szét kell szedni, kiprolni, leellenőrizni a kondenzátorokat, aztán elkezdeni alapról végig tesztelni.

Először kölcsön táppal, aztán Alaplap+processzer+1 db memóriamodul, utána egyesével bővíteni a beszerelt alkatrészeket.

2015. aug. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Te mondtad. Túlmelegedett.


A HDD nem nagyon bírja a meleget. Elképzelhető, hogy megsült a HDD, vagy behalt a táp. Alaplap is elszállhatott abban a nagy melegben

2015. aug. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Sztem pasztázd újra a procit, v vegyél új hűtőt. Nekem ugyanez volt a problémám, 10 mp alatt 100 fokos lett és automatikusan lekapcsolt.
2015. aug. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az utolsó nyert. Atomjaira szedtem a gépet, a procinál milliméternyi vastag por állt, 6 éves a gép, és még nem lett kitakarítva a proci. Leszedtem a pasztát, fülpiszkálóval és porszívóval nekiestem az egésznek. Két óra alatt átporoltam, összeraktam, és működik. Pasztám nincs, majd hétfőn veszek.
2015. aug. 29. 20:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!