Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kővetkező kérdéseim egy...

Kővetkező kérdéseim egy számítógép ősszerakásával lesz kapcsolatos hogy hogyan lehetne és mit hogyan kell kérddések?

Figyelt kérdés

1:Honnan tudom hogy az alaplap a már meglévő gép házba beleillik?

2:Az alap laphoz mindegy hogy milyen wincsesztert csatlakoztatunk?

3:A proceszort honnan tudjuk hogy beleillik az alap lapba?

4:Bármely tápegységel tud műkődni az alap lap ha nem hogy ha nem honnan tudhatom meg hogy milyenel műkődik?

5Honnan tudom meg hogy a videó kártya beleilik az alaplapba mármint sok fajta van elés nem akarok rosz csatlakozosat venni


Bocsánat ha olyan primitiv kérdéseket irtam amire még egy debil is tud válaszolni fikazatok köpkődjetek csak létszi válaszoljatok!



2015. aug. 26. 04:04
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Megnézed a ház méreteit (itt az alaplap "foglalatát" értem) és megnézed az alaplap méreteit is. Mellesleg minden ház paramétereinél le van írva hogy milyen méretű alaplapok férnek el benne.

2. Nem mindegy, ilyen Sata olyan Sata, 1, 2, 3, de minden le van írva a paramétereknél, megnézed milyen a tárolóegység és hogy az csatlakoztatható-e az alaplapba, de szerintem manapság, ha újat veszel úgyis kompatibilis lesz, de meg kell nézni mindenképp.

3. Ez is le van ugyanúgy írva, megnézed az alaplap tulajdonságait, pl.: memória foglalat, merevlemez csatlakozó, és egyezteted a termékkel amit bele szeretnél rakni.

4. Ez egy olyan dolog hogy közel minddel működik, csak bírja el a többi egységet is pl: CPU, GPU, RAM, stb.

5.Megnézed DDR hányas a VGA, és hányas az alaplap csatlakozója + bírja is el az alaplap, tehát ne legyen gyenge.


Nem hiszem hogy sokat segítettem, de én csak azt tudom mondani nézd meg a paramétereit az alaplapnak, és ha egyezik a többi kiszerelés Paramétereivel akkor minden okés,csak figyeld a kompatibilitást is. Intel, AMD, Nvidia stb.

2015. aug. 26. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. Ha a ház Atx es akkor ált. ba atx es és microatx es alaplap megy bele.

2.ha az alapon sata2 es csatlakozo van attol még rakhatsz rá sata 3 as winchestert csak sata 2 es ként fog menni vagyis lassabb lesz.

Ha 1150 es socket van a lapon akkor 1150 es procit kell

(Intelnél)

Amdnél nem tom milyenek a foglalatok de ott is ugyanugy

4.a táp egység tök mind1 csak legyen benne 400-500 watt és valami chieftec vagy fsp vagy coisar mert szart nem jó ötlet venni mint pl a hkc

5. A legtöbb vga pci valamivel rendelkezik 2.0 meg 3.0 ilyenek azok is egyezenek kb ennyi

2015. aug. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. atx házba atx és matx lapok mennek. matxba matx esetleg itx.

2. Kb. mindegy. IDE vinyó is lehet, de akkor sata-ide átalakító kell, ha nincs ide foglalatod. A mai vinyócsati amúgy a sata3 vagy sata2

3. az alaplapoknál le van ez írva pl. s1150, az azt jelenti, hogy 1150 érintkezős proci megy belé.

4. ?? Az géped elindul bármilyen táppal, de ajánlott minőségit venni pl. thermaltake hamburg, fsp, vagy chieftec akár corsair.

5. A mai modern videokari csati a pci-e. A pci-e visszafele kompatibilis, ezért nagyon jó. xd.

Van olyan is, hogy agp, de az már majdnem egy évtizede hulla.

2015. aug. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#1 a 5. DDR vram tipus es alaplapi ram tipus nem fugg ossze


csak a foglalatnak kell egyeznie


PCIe (x16 hosszusagu) foglalat kell hogy legyen az alaplapon es hat ez valoszinuleg minden ma kaphaton van

szintugy a vga is pcie es kell hogy legyen es ma kaphatoak is mind ilyenek persze lehet valamely eldugot boltban bentragadt AGP de ezt kb. 15 eve is mar a pcie levaltotta... (es amugy is az egy hasznalt agp vga lehet ha boltban is van)

#3 ahogy irta a pcie verziok kompatibilisek egymassal oda vissza

ellenben ma nem is erdemes mast venni mind vga mind alaplap pcie 3.0 tamogatasu "legyen" mert ha nem olyan azt nem erdemes megvenni kifutott alaplap vagy ha veletlen vga akkor az mar ma hasznaltan se igazan erne meg...

2015. aug. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 Ja, csak a nem rohadtul drága alaplapokon még mindig pcie 2.0 van.. :/ pci 2.0 van a lapomon, de remélhetőleg néhány hónap múlva cserélve lesz :/
2015. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20k sok egy lapért? Azon már 3 as van
2015. aug. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5 nem vesztesz vele semmit

most hogy igy mondod remlik valami :D de nem tartom szamon az osszes lapot es a nagyon olcso Ivy khez valo lapon (megjelenesukor) mar 3.0 volt igy azhitem ma is alap maradt ez


fm2+ on kivul szinten nem erdemes regebi lapot venni (amd teren, mert hogy am3+ t nem kellene venni) es ezeken is pcie 3.0 van igaz fm2+ apu/cpu is kell hozza ... de mivel arban nem dragabak igazan igy ez is megoldhato


ha B85 lapokra gondolsz az erdekes ha pcie 2.1 vagy mire downgradelt az intel... de ilyen irodai gep ala szant lapoknal ezen nem kell csodalkozni ha igy van

ellenben ahogy irtak 20 tol mar van H/Z97 es lap is, vagy ha csak a pcie 3.0 foglalat lenne letszukseg akkor talan olcsobban a regi 1155 Ivy lapok kozul lehet valasztani (de miert lene jo dontes az?)

2015. aug. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


ezen is 3.0 va pedig egy olcso lap ez


gyartoi oldalakon nezd a specifikaciokat mindeg, mert boltok barmit elirhatnak


H81 eket meg se nezem mert azoknak nem igazan van letjogosultsaga aki olyat vesz annak tok mindegy ha nem 3.0 mert akar vga t se cesz sosem bele...

2015. aug. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!