Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Quad SLI gmer pc jó ez így?

Quad SLI gmer pc jó ez így?

Figyelt kérdés

az a helyzet hogy össze szeretnék rakni egy gamer gépet ez z én elképzelésem:

alaplap: AsRock x99 [link]

CPU: INTEL Core i7-5930K 3.50GHz six-core [link]

GPU: 4x! ASUS STRIX GTX970 4GB GDDR5 [link]

RAM: HyperX 8x4GB Predator DDR4 3000MHz CL15

valmint 3TB WD Black HDD és egy intel 730 480GB SSD

nos a kérdés az az hogy mi a véleményetek esetleg mennyire jó ez a quaad SLI esetleg árktegórián belül van e ennél jobb megoldás vagy esetleg erősebb lenne e 2db videókártya ami ennél kb 2x drágább


2015. aug. 24. 00:59
1 2
 1/18 SylwerStone ***** válasza:
100%

Ha ennyi pénzed van akkor tegyél már hozzá egy 980 TI-t.

Amúgy irreálisan drága, az alaplap árából magából ki lehet hozni egy gamer gépet.

De te tudod, ha nincs hova tenni...

2015. aug. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 SylwerStone ***** válasza:
100%
Sorry. Nem láttam a 4x gtx 970-et. Ember, te bankot raboltál? :-D
2015. aug. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg, egy olyan játék sincs amihez ilyen gép kéne, 2 év múlva pedig a sarki csövesnek jobb gépe lesz tized ennyiért.
2015. aug. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Minek vesztek komolyan egy ilyen kérdést?


Még ha bankot rabolt is, nagyon hülyének kell lennie valakinek ahhoz, hogy ilyen aránytalan vacakra költse a pénzét. Merthogy 2 éven belül ugyanúgy elhasználódik, felesleges. Alig van játék, ami előnyt élvez a több-GPU-s rendszerekből. Nem úgy marad valaki gazdag, hogy mindenét elveri meggondolatlan hülyeségekre.


Klasszikus kitaláció. Mindenből a legdrágábbat! A videokártyánál is csak az a lényeg, hogy "...ennél kétszer DRÁGÁBB". Nem is érdekli, hogy milyen alkatrészek, az ár a döntő. Persze, ha van a WC-n lehúzni való, egészségére.


1,2 millióból autót veszek, nem gépet, ami megvétel után a felét se fogja érni.

2015. aug. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Az lga 2011 v3 inkább munkaállomás platform és komolyabb munkához is kell 6 magos, 12 szálon dolgozó proci meg 32GB extragyors 4 csatornás memória. Játékra ez olyan overkill, hogy nem lehet leírni...felesleges pénzkidobás szerintem. 5-10 év múlva meg már elavult lesz (teljesítményben, technológiailag, támogatásokban stb) és rengeteget esik az ára is.

Egy álleejtős gamer gép bőven kimerül mondjuk egy 1150 vagy 1151-es Z chipsetes alaplapban, húzható i7 prociban, 2x8GB memóriában és két GTX980(ti) videokártyában. Már ez is bőven átlag feletti (egy full HD monitorhoz túlzás is) és drága. A megspórolt összeget meg idővel kell a gépre elköltögetni fejlesztés gyanánt (lassan járj, tovább érsz).

Persze ha megrendelésre készítesz profi videókat, animációkat, 3 monitoron egyszerre 15 dolgot csinálsz, akkor kell a kraft, az már más kategória. A játékos gép az csak játékos gép és vannak az ilyen jellegű felhasználásnak ésszerű határai. Persze ha Dagobert vagy és epéniszre gyúrsz, akkor nem szóltam.

2015. aug. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

#4

Amúgy sejthető, de azért informáltam, hogy mi mire való. Minden héten felbukkan egy ilyen nyálcsorgatós "mindenbőlalegdrágábbat" pistike. Ő még annyival ügyesebb volt, hogy nem 4db Quadro/FirePro videokártyát nézett bele. xD

2015. aug. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ha tényleg lenne rá pénze, akkor tuti okosabb is lenne.

Belátná, hogy ezerszer hatékonyabb évente lecserélni egy 300 eFt -os gép fő alkatrészeit, mint egybe megvenni tök értelmetlenül egy ilyen monstrumot. Ugyanis nem lehet tudni, mikor jön ki olyan fejlesztés, ami szarrá veri az előző generációt.

Szóval a kérdés kamu, ahogy mondjátok. Jelentettem is.

2015. aug. 24. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Legyen vele boldog, hacsak nem kamuzik. Az első 3 kártya a saját zsírjában fog megfőni, mivel kevés levegőhöz jutnak. Az életbe nem kéne többkártyás rendszer, mivel a videomemóriák sem adódnak össze így annak az ára is kidobott pénz.
2015. aug. 24. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

gamer nek nem jo, se munkara

munkra 4x 980 jo lenne mar ha keves penzed van de kell a Quad ellenben 3 at is vehetsz vagy 2 t munkara ha kicsi a keret


jatekra 1db Titan X is boven jo es eleg lehet egy 4magos 8szalas intel (most nem nezem meg ez olyan e... de gondolom minimum 6mag 12szalas lehet)

2015. aug. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

"szerencsed" ott a "six-core" :D igy igen felesleges, ha csak nem atomeromuvet igenylo szimulatorhoz kell (no meg munkara) akkor nem kell ilyen cpu


#7 spicli :P ilyen kerdes havonta hetente legalabb 1 mindeg van, es szerintem nem todlik oket ha jelentik is (meg sok mast sem, ellenben van amit nem kelene torolni megis kitorlik, megcsuszik a kezuk :D )

2015. aug. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!