Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Én vagyok az egyetlen aki i7...

Én vagyok az egyetlen aki i7 es jóféle laptoppal végül Lubuntu Linux-ra váltottam? Mér érett egy ideje de a windows 10 nél elegem lett.

Figyelt kérdés
csak mert úgy vettem észre csak az vált LXDE re aki windows xp-t használt és kis gagyi gépe van. viszont én azért tettem mert egyre több felesleges szar van a windows-ban és ha hiszitek ha nem, nem éppen fürge.... vagyis LXDE hez képest egy okádék a windows 10. és széjjel is fagy...
2015. aug. 20. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
like
2015. aug. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Ha csak netezésre, videónézésre használod a gépet akkor teljesen jó a linux.

Aki játszik, dolgozik a gépen az használ windows-t.

Lehet linuxon is dolgozni de nagyon sok olyan program nincs rá ami windows-ra van.

De amúgy netezésre egy két munkára teljesen jó a linux. Bár én még akkor se váltanék linuxra mert átlagban csak felidegesít.

2015. aug. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

En Kubuntu 15.04-et hasznalok, az hasonlit nagyon a windowshoz, raadasul a KDE family az egyik legjobb applikaciokat adja(Krita, Kdenlive, Kolourpaint, Kazam, stb.). Azert fenn van meg egy windows 8.1 is a gepen, de azt nagyon ritkan hasznalom, csak ha jatszani akarok valamit.

A linuxok jobban boldogulnak a lassu meghatjokkal, foleg laptopoknal, mert nem sz@r NTFS filerendszert hasznalnak, ezert is tunhet ugy egyesek szamara, hogy gyorsabb. Pl nekem a Google Chrome SOKKAL jobban mozog Linuxon, mint Windowson.

2015. aug. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a tapasztalatom, egyedül az 1080p60 youtube videók akadozása miatt váltottam vissza netezős rendszerként is win7-re.
2015. aug. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Több mint 1 éve váltottam Lubuntu-ra egy erős i7-es laptopon a munkám miatt, mert programozó vagyok, és windowson sokkal korlátozottabb voltam. A biztonság kedvéért virtuális gépben felraktam egy XP-t, hátha kell. Mivel az a marék (3 db) program megy a wine-al ami miatt a VM-et felraktam, ezért azóta rá se néztem arra a gépre, teljesen jól elvagyok, semmiben se változtak a szokásaim.
2015. aug. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A te egyéni dolgod, hogy milyen oprendszert használsz. :)

Nem csak akkor lehet Linuxot használni, ha gagyi a géped. ;-)

De mondjuk Win10-re sem kötelező frissíteni.

2015. aug. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A Lubuntu nem csak régi gépekre jó.Ha nem fontos az hogy egy rendszer szép legyen akkor az is jó,sőt még marad több eröforrásod bőngészésre,videónézésre stb. mert az LXDE eszi a legkevesebb memoriát a nagyobb felületek közül.(persze az iceWM,Fluxbox és az Openbox kevesebbet de azok már tényleg elég fapadosak...)Én mondjuk Xubuntu 14.04 LTS-t használok egy szerényebb vason.
2015. aug. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem tudom hogy vagytok vele, de én xubuntu és lubuntu között alig vettem észre különbséget erőforrásigényben(szinte nem is látom :)), de mindkettőt nagyon szeretem
2015. aug. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!