Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asztali számítógépbe wifis...

Asztali számítógépbe wifis internet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Új helyre költözöm és az asztali gépemet eddig kábeles nettel használtam, de most csak wifis lesz. Hogy tudnám megoldani a nethasználatot?


Egyrészt olvastam a belső hálózati kártyát, de nem vagyok benne biztos, hogy megtudnám csinálni a cserét.


Másrészt olvastam az USB adaptereket. Ez elég egyszerűnek tűnik, de megbízható is? Képes jó minőségben fogni a jelet és jó sebességgel üzemelni USB 2.0-án?

A vezeték nélküli egérnél bezavarhat?


Továbbá esetleg lehetséges, hogy a mobilom rádugom a gépre és az fogja a netet?


Köszönöm a válaszokat! :)



2015. aug. 18. 02:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is USB-s adaptert használok és tökéletesen működik asztali gépen is. Én a TP-Link márkát ajánlom, mert azok elvileg a legjobbak. Nekem ilyen van: [link]
2015. aug. 18. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs köze a vezeték nélküli egérhez. Usb is sokkal gyorsabb, mint bármelyik otthoni wifi. Arra figyelj, hogy telefonnal jó wifi vétel legyen ott, ahová a gépet tervezed.
2015. aug. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha egy helyiségben maradsz a routerrel, akkor a mini wifi dongle-okat is használhatod (pl tp-link-est). Ez egy alig észrevehető, 1 cm nagyságú USB-s wifi vevő, jellemzően 2-3000ft.


A mobilodon be tudod állítani a hotspotot, jellemzően mind wifire, mind vezetékes felhasználásra van lehetőség.


A PCI kártyák beszerelése nem ördöngösség. HA van szabad pci mini, pci, pci express foglalatod, a bele való típusú wifi kártyát csak belepattintod, hátul leszeded az oda tartozó fém fedőlapot, rögzíted a helyén egy csavarral, illesztőprogit felrakod és kész. Kb annyi idő beszerelni, mint leírni :)

2015. aug. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy olcsó hama wifi adapterem van, meg vagyok vele elégedve :) És jól fogja a jelet, mert köztem és a router között egy 40 cm vastag fal van, mégis 90% a jelerősség :) A legolcsóbb is jó ilyen kategóriában, nem nagy pénz. :)
2015. aug. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és a jellemző sebessége az adaptereknek 2k és 5k között, az a 150 mbps. Nekünk csak 65 megás van, szóval nekem megfelel.
2015. aug. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megy mindenkinek a zöld! :)

Akkor nekem jó lesz ez az USB-s megoldás! :) A router a folyosón van és egy vékony elhúzós ajtó van, szóval okésnak tűnik a dolog.

2015. aug. 18. 23:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!