Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép alkatrész kompatibi...

Lakod Dezső kérdése:

Számítógép alkatrész kompatibilitás?

Figyelt kérdés
Konfiguráció összerakása előtt állok, de azt nem nagyon tudom, hogy melyik alkatrészhez melyik passzol, pl: intel processzorhoz milyen videókártya, milyen alaplap való, valaki le tudná írni?

2015. aug. 17. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem senki nem fogja neked az összeset leírni. Mindennek benne van a leírásában hogy mibe való, vagy mi való hozzá.
2015. aug. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha már ennyire el vagy tévedve, akkor egy kis segítség.

-Kiválasztod a processzort, megnézed milyen tokba(pl. Intel:1155 vagy AMD:AM3+) való, aztán keresel egy alaplapot amin olyan tokozás van. Miután megtaláltad azt az alaplapot, megnézed milyen RAM való bele(pl:DDR3 1600), aztán keresel olyan RAM-ot ami bele való. Ezután megnézed hogy az alaplapnak milyen videokártya tokozása van(PCIe 3.0), és keresel bele videokártyát is.


Vannak olyan tokozások amik kompatibilisek más tokozással, de ha ennyire kezdő vagy a témában, akkor mindenből olyat vegyél ami megegyezik, mert sokáig tartana elmagyarázni az oda-vissza kompatibilitásokat, bele is zavarodnál te is, meg talán az is aki leírná.

2015. aug. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ezeket vágom, úgy értettem, hogy a márkák hogy passzolnak ?
2015. aug. 18. 00:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Hogy értve hogy passzolnak a márkák?
2015. aug. 18. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 copYpszilon válasza:
Intel procihoz, inkabb nVidia videokartya kell, es AMD-hez AMD, nem nagyon kene keverni ezt a negyet. Intel+AMD tud furcsa dolgokat csinalni, szoval ez alap. Ha pl. veszel egy GIGABYTE alaplapot, akkor erdemes olyan videokartyat is venni, mert egy ceg termekei valoszinuleg jobban ossze tudnak dolgozni, es kevesebb a hibalehetoseg.
2015. aug. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 - Baromság. Nem márkafüggő, hogy két alkatrész mennyire dolgozik össze vagy sem. Nem is értem, honnan jött eredetileg ez az AMD-t csak AMD-vel, Intelt csak Nvidiával hülyeség... Az AMD+AMD-ben még volna logika, de az Intelnek az Nvidiához mi a fene köze van?


Képzeld, nekem Asus gyártotta alaplapom, Intel CPU-m és Gigabyte gyártotta AMD-s videokártyám van. És még nem robbant fel!? Biztos, valami baj lehet...


Kérdező! Semmi jelentősége, hogy milyen márkákból válogatod össze az alkatrészeket, ha az alkatrészek egyébként kompatibilisek egymással.

2015. aug. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6# köszönöm a válaszod, arra gondoltam amit írtál :)
2015. aug. 18. 16:00
 8/8 anonim válasza:

Arra azért mégis ügyelj, hogy ne 6000 forintos "Superpower 2000" tápot vegyél amire 700W van írva.

FSP, Cooler Master, Chieftec ajánlott, meg még pár, amit valaki biztos ide ír még, hogy engem kijavítson.

2015. aug. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!