Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az alábbi lánc kompatibilis a...

Az alábbi lánc kompatibilis a megjelölt fogaskoszorúkkal?

Figyelt kérdés

Lánc Shimano Deore '12 (CN-HG54) 10s.

Fogaskoszorú Shimano Deore(CS-HG50/9)

Azért kérdés mert ebikeon oda van írva, a fogaskoszorúhoz, hogy:"Csak 9 fokozatú lánccal használható"



2013. szept. 15. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Az en logikam szerint a 10-es lanc 9-es koszorun hasznalhato minden gond nelkul-es az a felhivas is erre vonatkozik,azaz hogy ne tegyel ra "kisseb lancot". De halgassuk meg a tobbieket is...
2013. szept. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

..ahogy elottem irtak, vagyis ne tegyel ra kisebb lancot, vagyis NEM hasznalhato, mert a 10es lanc keskenyebb mint a 9es...

6os7es8as rendszerek lancmerete ugyanaz, vagyis 8as lancot hasznalhatsz 6hoz, es forditva is...

9es lanc keskenyebb, vagyis 6os7es8as soron mar nem mukodik csak 9esen,

10es lanc meg keskenyebb, vagyis szinten csak 10es soron hasznalhato, szintugy 11es is csak 11essel kompatibilis...


vagyis 9es sorhoz 9es lanc....

ha azert akarsz 10es lancot mert konnyebb, akkor inkabb kmc x9 sl..:D

2013. szept. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Na ezt most nem értem. Az elején azt írod, hogy úgy van ahogyan az előtted lévő írta, aztán pedig azt, hogy NEM használható a 10-es lánccal a 9es fogas.


Egyébként azért is merült fel ez a kérdés, mert a bringámon gyárilag így volt, vagyis 10-es lánc és 9es fogas.max 5000Km lehet benne és nagyon elkopott a lánc, az első koszorún néha fel is tekeredik. Lehet, hogy akkor emiatt kopott el ilyen hamar?

2013. szept. 16. 19:21
 4/7 anonim ***** válasza:

azzal ertettem eggyet hogy kisebbet ne..az 1. kommentelo ugy ertette hogy pl8ast, en ezt ugy javitottam hogy 10est, mert meretileg az a kisebb....

nem tudom elkepzelni hogy 10es lett volna...attol hogy pl hg-53 van a lancon az lehet 6-os7es8as, 9es es 10es is...

csak van utana egy kotojel (a lancon nem latni) pl hg-53-8, hg-53-9 stb stb

2013. szept. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. Az az érdekes, hogy netem rákeresve a CN HG54-re nincsen 9-es. Csak 10-es van belőle.
2013. szept. 16. 20:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyebkent nem tudom varhato-e hosszab elettartam 5000 km-nel,nemtudom idealis esetben mennyit kell kibirnia egy lancnak de en sem tudok 5000-nel tobbet tekerni veluk ugyhogy nem hiszem hogy emiatt van (azaz h nem kompatibilisek) 1. voltam ujra.
2013. szept. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. szept. 17. 17:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!