Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem indul a gép, lehet hogy...

Nem indul a gép, lehet hogy sok az alaplapomnak az új RAM?

Figyelt kérdés

Egy Gigabyte GA-H55M-D2H alaplapról van szó, a specifikációi szerint maximum 8Gb memóriát bír el.

Eddig 2x2 1600MHz dolgozott benne, most szerettem volna bővíteni. A régi memóriákat el is adtam, sajnos azzal nem tudok már próbálkozni.

Most van nálam (ugyan abból a márkából: Kingston Fury HiperX) szintén 1600MHz-es 8Gb, és 2X4Gb

Namármost: a 8-assal addig jut a gép, hogy beolvassa a bios a memóriát, és lefagy (bizony, bootolás közben).

A 2X4-essel elindul, de a windows 8.1 üzeni hogy ő bizony feladta, kékhalál. Ha csak az egyik 4est rakom be (mindegy melyiket, mindegy hova), szintén azt csinálja, mint a 8Gb-osnál.

A BIOS mindkettőt (3-at) 1333MHz-nek látja, 1600 helyett.

Ugye ez nem is lenne gond, mert gondolná az ember, hogy a 2X4-est használva felrak egy új windows-t. És itt a végső probléma:

Most már a pendrive-tól is lefagy a gép, dvd-ről pedig bootolás közben áll meg.

Eddig semmi problémám nem volt. Tápra is gondoltam, de 600W-tal ketyeg, nem hiszem hogy az a baj (ráadásul 3 hónapos)

Ötletek?



2015. aug. 17. 09:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Processzorod milyen?
2015. aug. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Intel i5 3,46GHz
2015. aug. 17. 10:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!