Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket érdemesebb megvenni?

Melyiket érdemesebb megvenni?

Figyelt kérdés
Összeállítottam egy jól működő gépconfigot. 4 magos, 3,7GhZ-s proci van benne, viszont azt mondták nekem, hogy inkább 6 magosat vegyek, mert a4es kezd elavulni. A gond az, hogy másik vidikari, másik alaplap, másik CPU kell az új configba és 30K-val több, mint a 4 magos összeállítás. Tényleg megérni 30K-val többet, vagy a 4 magossal is biztonságban vagyok?
2015. aug. 16. 09:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem mindegy milyen prociról beszélünk, mert a 4 mag önmagában csak egy információ a sok közül. Egy modern i5-ös processzor 4 magja igen erős, azzal el lehet lenni még sokáig. Egy Phenom vagy Core 2 Quad 4 magja meg már nem túl sok manapság, alsó középkategóriát talán még hozzák. Ezeknél nem sokkal jobbak a mai magasabb órajelű, de nem túl nagy hatékonyságú AMD procik (FX-ek, X4-ek, APU-k). A játékok amúgy örülnek ha kiaknáznak rendesen 4 magot, így a hatékonyság (egy mag ereje) is sokat számít. Persze a jövőben ez változhat, de egy erős 4-es ma is elég ütős még! Kérdés, hogy mire, mennyiért és milyen hardverkörnyezet mellé keresel procit. Nekem mondjuk egy közel 3 éves FX-6300 procim van, amivel teljesen elégedett vagyok és egy GTX960 kártyával kiegészítve még játékra sem rossz, de egy modern i5 mindent egybevéve jobb processzor ennél.
2015. aug. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!