Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi befolyásolja a számítógép...

Mi befolyásolja a számítógép alkatrészek áringadozását?

Figyelt kérdés
Mivel vannak összefüggésben a PC darabok árai? Valamikor láttam egy gépházat 30-ezer ért példának okáért, és már nem tudom mióta megy felfelé. RAM-ok ára is esett egy időben és 40-ről lement 30-ra de most mégis felfelé megy. Ez mitől van? Mi az a tényező a piacon ami ennyire megnövelheti az árakat?

2015. aug. 13. 23:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
A forintgyengülés.
2015. aug. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Készlet, és igény a termékre.


Minél nagyobb az igény valamire, de minél kevesebbet gyártanak belőle, annál drágábban lehet eladni a terméket. Illetve minél régebbi valami (például a DDR2-es memóriák), és minél kevesebb van belőle ez miatt, egy idő után elég drága lesz az adott komponens.

2015. aug. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem úgy vettem észre hogy a forintgyengülés lenne az oka. Néztem az árfolyamokat is az nem befolyásolt sokat. Talán a második válaszolónak több igazság van a mondandójában. Tudtok javasolni hol lehet ÚJ PC alkatrészeket venni olcsón?
2015. aug. 13. 23:23
 4/14 anonim ***** válasza:

Most azért nő a ramok száma, mert a samsung bejelentette, hogy teljesen kivonul az asztali ddr ramok gyártásából. Az egyik legnagyobb gyártó volt.

Amikor ki kell söpörni a raktárkészleteket (ez lesz a ddr 3 ramokkal a ddr komolyabb elterjedésekor), újabb árcsökkenés jön, majd ismét nőni fog az ár, ahogy a kereslet nem gyengül, de a készletek szűkösebbé válnak.

Továbbá ott a fránya dollár. 283 körül van. Nemrég még a 220-at karistolta. Akárhogy is nézzük, ez 23%-os erősödés, plusz jön a magasabb árra is az áfa. Továbbá Európában gyakran a dollárt átváltják már euróra. Így ami vámszabad övezetben 300 dollárért jön be, a tagállamokban már 300 euró lesz. Szélsőséges esetben még plusz áfával is terhelve.

2015. aug. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkor nem vagy valami matekzseni. Azért nem mindegy hogy 277 forint egy euro, vagy 310. Én például akkor vettem meg a GTA5-öt 60 euroért, amikor 295 forint volt 2 hónapja, tehát 17.700 forint. Most 310 forint az euro, így 18.600 forint lenne. Magyarul bőven rátesz többezer forintot a drágább termékek árára.
2015. aug. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Trevor. ***** válasza:
dollár-forint árfolyam
2015. aug. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
a forint ratyisága. Tegnapelőtt 335 ft volt egy euro és asszem 280 ft egy dollár... Dollárban, meg euroban sok helyen olcsóbb. Itt nem az. Semmi se. Erre a gyengusz fizetőeszközre jön még rá a világrekorder ÁFA... -_-
2015. aug. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Senki sem beszélt játékokról, pont nem érdekel a játékokat máshonnan szerzem
2015. aug. 14. 22:29
 9/14 A kérdező kommentje:
Az áfa meg nem számít annyit mert cégem miatt el tudom könyvelni. De még így is drága lenne és azért egy relatív jó gépet szeretnék venni.
2015. aug. 14. 22:29
 10/14 anonim ***** válasza:
Elég nehéz eset vagy, a játék csak egy példa volt.. ilyennek se fektetnék a cégébe xd
2015. aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!