Mennyire számít a memória típusa egy gépben?
Alaplap és chipkészlet függő is. A modern alaplapoknak elég nagy a tűrésük, tehát menni fog nagy valószínűséggel különböző márkák esetében. Ha erre gondolsz. Annyit kell tudni, hogy a RAM modulok sebessége különböző paraméterű modulok esetén úgy alakul, hogy mindig a legkisebb sebességűhöz igazodik a többi.
Ha azt érted típus alatt, amit igazából jelent, akkor viszont nincsenek jó híreim DDR2 és DDR3 modulok nem keverhetőek. Kinézetre sem egyformák.
Gondolom a ram-ra gondoltál.A kérdésed nem elég egyértelmű.Tipus alatt érthetsz márkát,mhz teljesitményt vagy Gb-ban mért kapacitást.Mivel nem tudom pontosan mire gondoltál igy leirok pár dolgot:
A márka nem annyira számit,viszont nem ajánlom az olcsó kategóriát,tapasztalat.
A tipus alatt érthetsz ram "csatlakozó" fajtát,ami lehet ddr2,ddr3 stb. Erre figyelj mert megvan milyen alaplapba milyen csatlakozású ram passzol,ergo ddr2 csarlakozóba ddr3 ramot ne rakj mert nem fog működni.
Ha a tipus alatt a Gb-nyi teljesitményt érted akkor az is egy fontos tényező mivel az mutatja meg hogy a ram hány gb/mb terhelést bir(minél több/nagyobb annál jobb)(1gb=1024mb)
Ide még annyit hogy ha játékra kell a ram akkor ajánlatos min. 4 vagy 8 gb ram-ot tenni a gépbe.
A Mhz jelzés is fontos,minél nagyobb annál jobb de annál jobban terheli a tápot.
Remélem sikerült megválaszolnom a kérdésed.
"A Mhz jelzés is fontos,minél nagyobb annál jobb de annál jobban terheli a tápot."
Nem volt rossz a válaszod, de az utolsó mondattal nem tudok egyet érteni. A minél gyorsabb annál jobb elméletben igaz és IGP mellett is előny, viszont normál esetben szinte észrevehetetlen a különbség, így nem éri meg sokkal többet fizetni a nagyobb órajelekért. A táp terhelése meg elhanyagolható, modulonként 3-4W-ról beszélünk.
látom csak nem sikerül megérteni...
ezeknek a buszoknak tök más a sebességük, tehát mondjuk 2 giga ddr3 jobban teljesít-e mint 2gb ddr2 és annyival hogy esetleg megérje a felárat
Példák:
s939-es DDR memóriát használó Athlon 64 X2 prociknál nem lettek gyorsabbak az AM2-es DDR2 memóriát használó utódaik, amik lényegében tényleg csak ennyiben különböztek. A hibrid memóriavezérlős Phenom II processzorok ugyanúgy teljesítettek a DDR2-es AM2+ alaplapokban, mint a DDR3-as AM3 lapokban (ezt személyesen is tapasztalhattam). Egyes s775 lapokon van DDR2 és DDR3 foglalat is, de itt is egy időben csak az egyik használható. Teljesítményben itt sem jelent szinte semmit a DDR3, de jobb vétel lehetett, amikor a DDR3 olcsóbb lett (illetve továbbvihető).
Ennek okai lehetnekm hogy a gyors memóriák késleltetése rosszabb illetve, hogy átlag felhasználás mellett a CPU teljesítményét nem a memória sávszélesség határozza meg, hiszen gyakran dolgozik sok kis adattal illetve sok párhuzamosan futó folyamattal. Egy GPU (lehet az egy modern integrált is) már más típusú feladatokra van kihegyezve, ott fontos a nagy sebességű adatáramlás azaz egy IGP megtáltosodhat a gyors memóriától (itt is első sorban a dual chanel számít, hiszen ez duplázza a sávszélességet, míg egy CPU esetén a Dual Chanel nem gyorsít sokat, hiába a dupla sávszél).
Laptopoknál nem hiszem, hogy van olyan platform, ami több féle memória foglalattal rendelkezik. Ami először beugrik a memóriákról, hogy mennyire lehet régi a gép vagyis a DDR memóriás legalább 10 éves vagy régebbi illetve egy DDR2 memóriás is lehet vagy 6-9 esztendős, míg a DDR3-as bármilyen vasat rejtegethet az elmúlt jó 5 évből. Mást nem mond nekem, ha csak ennyit tudok egy gépről...
nem akarok én többféle memóriát beletenni
egy-egy RAM két különböző gépben
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!