Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik jobb és mennyivel?

Melyik jobb és mennyivel?

Figyelt kérdés

Kérdésem a következő összehasonlítandó hardverekkel kapcsolatban annyi lenne, hogy melyik a jobb, miben jobb. Néztem pár összehasonlítós grafikont, de abból nem sok dolog jött át, nem is vagyok nagyon otthon benne, így ha "konyha nyelven" írná le valaki, azt megköszönném.


Processzor:

i5-4440 vs. i5-4460 vs. 4340 vs. 4360


Vga:

GTX 750Ti vs. GTX 960 vs. R9 270x


2015. aug. 6. 12:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, még annyi, hogy egy Pentium G3420 mennyire jó? Milyen vga-t bír el max?
2015. aug. 6. 12:19
 2/10 Trevor. ***** válasza:

Nézz youtube-on játék teszteket az adott videokártyával (bár azokat is érdemes fentartással kezelni).

Az i3 és i3 között nincs igazán különbség, ahogy az i5 és i5 között sincs, ellenben az i3 és i5 között már van rendesen. A GTX 750 Ti túlárazott, a GTX 960 a legerősebb közülük.

Szóval ha a legjobbat akarod: i5-4460+GTX 960/R9 280.

2015. aug. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Trevor. ***** válasza:
Na egy Pentium mellett már nem mindegy. Nekem volt Pentium G3420 procim GTX 750 Ti-vel és sajnos 1280x1024-ben volt egy kis cpu limit, full hd-ban nyilván nem lenne. De ha már pentium, akkor inkább G3258, azt húzod 4ghz-re vagy fölé és már el lehet játszogatni full hd-n gtx 960-al.
2015. aug. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Nem igazán szeretném húzni, inkább az alapnál maradnék. Tegnap késő este tettem fel itt kérdést, amire te is válaszoltál ( http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__7.. viszont közben nézegettem más cuccokat is, és próbálok rájönni, hogy mennyivel tér el egyik a másiktól. Mivel kaptam ötleteket ott, néztem azokat, csak még pontosan nem állt össze a fejemben hogy melyik és miért és mennyivel.


Alap elgondolásom az volt, hogy Pentium G3420 mellé a gtx 750Ti, csak közben gondoltam egyet, és úgy döntöttem, hogy megveszem a jobb procit (ez lenne az i5-4440), és vga-t később, amikor lesz pénzem újra. A mostani vga-m már 9 éves, nem a legjobb, a mostani legolcsóbb vga ami a boltokban van, az is lekörözné lehet, de azok a játékok, amikkel most játszom, azokat még viszi (cod2, fifa14, nba 2k14, spec ops: the line). Viszont az i5 mellé a 750Ti-t néztem szintén, csak használtan. Gondolkoztam a 270x-en is, de az már drága nekem, pláne a gtx 960. Viszont ha kapok konkrét érveket, amik meggyőznek hogy megéri megvenni, akkor később azt veszem meg.


Őszinte leszek, valamiért szimpatikusabb nekem az intel és az nvidia, holott mostani procim AMD (megjegyzem semmi gondom az amd-vel, csak eddig az amd-nél volt csak gondom a driverekkel). Ezért óckodok kicsit az amd vga-tól, és nem azért, mert megy már évek óta ez az "nvidia+intel vs. amd".

2015. aug. 6. 12:36
 5/10 Trevor. ***** válasza:

Az én régi gépemben 11 éves volt a VGA, amit lecseréltem.

Ha full HD-n használod, akkor jó a G3420+750 Ti (nem volt semmi komoly, de azért volt pár eset, amikor kicsit dropolt vagy megakadt a játék, de az a proci miatt volt. Minél nagyobb felbontás, annál jobban dolgozik a vga, így nem lesz cpu limit). Szóval én így kezdtem: G3420+750 Ti+4GB ram. Legelőször a procit cseréltem le i5-re (a pentiumot eladtam és annak az árán vettem 4GB ramot pluszba, hogy 8GB legyen). Szóval most az i5 mellet van a 750 Ti, ami nekem kis felbontásra egyelőre megfelel. Én úgy érzem, hogy jobban jártam, mint ha eleve lett volna i5-m és a HD4600-al szoptam volna. SSD mint már leírtam, csak játék szempontjából fölösleges és ilyen árkategóriában érdemesebb másra költeni a pénzt, ami valóban több FPS-t ad.

2015. aug. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tehát neked most i5 mellett van 750Ti?


Nekem jó lesz az i5 akkor, mert alacsony grafikán játszom a vga miatt. Tudtam hogy alacsony grafikán a cpu, magas felbontáson vga dolgozik. Most hogy eszembe juttattad, jobb is ha i5 lesz. Mostmár elárulom, egy ősrégi vga-m van: nvidia geforce 9500gt 512MB. Ezt akarom később lecserélni. De előbb proci, mert már nehézkesen jár (amd athlon 64 x2 5000+), 50%-on pörög pedig csak chrome+ts megy.

2015. aug. 6. 12:55
 7/10 A kérdező kommentje:
Úgy érzem megváltás lesz, bármelyik harvert is cserélem le. Mostani ramim is még ddr2.
2015. aug. 6. 12:58
 8/10 Trevor. ***** válasza:

Igen, most az van. Majd le akarom cserélni egy GTX 970-re vagy más erős Nvidia kártyára. Viszont azt hiszem, az i5-be integrált HD4600 erősebb, mint a 9500GT. Ha tudsz angolul: [link]

Nekem amúgy Radeon 9200 volt, egy 2003-as, akkor is gyenge kártya :D De elvoltam vele.

2015. aug. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És az integrált vga-val tudok ugyanúgy játszani? Pl. azzal elmegy a fifa15? Mert a mostani vga-m gyenge hozzá :D
2015. aug. 6. 22:19
 10/10 Trevor. ***** válasza:
Fifa15 szerintem igen, bár nem próbáltam, nem szeretem a focis játékokat.
2015. aug. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!