Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez mennyivel lenne jobb...

Ez mennyivel lenne jobb szerintetek?

Figyelt kérdés

Az az ötletem, hogy a tápegység kábelei eléggé rontják a PC belső "esztétikáját". És mi lenne, ha a kábelek a gépházBAN lennének elvezetve. Magában az anyagban. Például a HDD tartója lenne mondjuk 2-3cm vastag, mert benne futnak a kábelek, és a HDD-t egyszerűen csak egy sínen kellene betolnod, és a végén rácsatlakozik, a gépházból kiálló tápcsatlakozóra. Vagy a VGA-t szerintem úgy is meg lehetne oldani, hogy a gépház belső oldalán lennének különböző "sorompó csatlakozók" Mindegyik sorompó egy adott csatlakozási formát tesz lehetővé. Te felszereled a gépház oldalára az egyiket, amelyik kell a kártyához, majd miután a kártyát az alaplapba dugtad a sorompót egyszerűen "rázárod" és a tápcsatalakozó meg van oldva, mert ott kapja az áramot. Az ODD-t a HDD áramellátási elvén is meg lehetne csinálni. Vélemény?


Vagy hülyeség?



2015. jún. 27. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy ideje létezik. Pl:

[link]


Lehet, hogy félreértem amit írsz, de ha úgy gondolod, hogy fix pontokon lennének a csatlakozók, az nem lenne jó ötlet, különböző méretű hardverek vannak, a kompatibilitás miatt mindent a létező legnagyobb méretűre kéne csinálni, ami nem csak, hogy nem lenne praktikus, de a választást is jelentősen korlátozná, amíg nem állna át mindenki erre a szabványra.

2015. jún. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem a kreatív elméket, de ez hülyeségnek hangzik.


Zavarnak a kábelek? Vegyél normális gépházat. Ezek 8 és 10 között vannak és mindegyikban van hely a kábeleknek az alaplapot tartó lemez és az oldallap között. Illetve alsó táp elhelyezésűek, ami a hűtésnek is kedvez. Ja, és még usb 3.0 port is van rajtuk :)


Ezek után indokolja meg valaki az 5E ft-os házat a 8E ft-ossal szemben :))


Modecom Tres

Raijintek Arcadia

Deepcool Tesseract BF

Modecom Haka

Mars Gaming MC3

Sharkoon VS4

Xigmatek Mach

Aerocool GT Advance

2015. jún. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 HUN_Sector ***** válasza:
100%
Plusz ugye a moduláris tápok is sokat segítenek a kábelmenedzsmenthez :)
2015. jún. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!