Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Chieftec CTG tápok tényleg...

Chieftec CTG tápok tényleg ilyen gyengék?

Figyelt kérdés

Szétszedtem a sajátomat és a következőt láttam. Ugye van 2db 20A 12V ága.


A 12V1 ágra van 2db 5 sárga vezetékből álló köteg forrasztva.

-Az első kötegből 2 vezeték megy a proci 8 tűs tápcsatijába, a másik 3 vezeték megy a 2x(6+2) PCI-E csatlakozókba.

-A második kötegből 2 vezeték az alaplapi 24tűs csatlakozóba megy, a másik 3 vezeték megy a MOLEX és SATA csatikba.


A 12V2 ágra van 2db zöld-sárga vezeték forrasztva. Ezek szintén a 8tűs proci tápcsatiba mennek, majd innen tovább a 4tűs proci tápcsatiba.


Ez egy CTG-500W tápegység.


A CTG-750W tápnál 30-30A az ágak terhelése, annyi a különbség, hogy a 8tűs tápcsati itt nem mind a két ágról van táplálva, hanem csak a 12V2 ágról, ide 4db zöld-sárga vezeték van forrasztva.


Na most ezek szerint az egyes ágra van terhelve szinte minden, ha a proci kéri a 8tűs tápellátást, még annak egy része is.


Elég aránytalannak tűnik az elosztása. Hiába a 400W terhelhetőség összesen a 12V ágakon, ha az elsőre van terhelve minden. Kérdés, hogy az ágak külön vannak-e túlterhelés szempontból figyelve, ha nem, akkor elvileg az egyik túlterhelhető a másik rovására, akkor nincs gond.


Ha viszont nem, akkor mondjuk egy 84W TDP i5-4460 procival, ami ugye max. 7A, a másik ágra tehető 20A-el együtt összesen csak 27A vehető ki a tápból, a 33,5A helyett, amit a gyártó ad. Ez így elég gáz lenne. Kicsit olyan, mint a HKC tápok összteljesítménybe beszámolt erős 3,V és 5V ágai, amiket egyik gép se használ ki, de legalább nagy összteljesítményt írhatnak rá, ami sokaknak a lényeg tápválasztásnál.



2015. aug. 5. 08:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom, hogy itt van pár szakállas, de minőségi 400W-os tápegység, amikre rábíztak egy tuningolt QX6700 procit (alapból 130W TDP + a tuning) és megbírkoztak még egy HD4890 kártyával is (190W TDP).

[link]

Igaz a Chieftec GPS-nél variálni kellett az ágakkal már a 4850-nél is vagyis molexről alakították át a PCIe tápot és úgy már rendben volt.


Annyira nem ismerem a tápok belső világát, de szvsz nem hiszem, hogy a CTG gyenge lenne. Itt mondjuk csak egy CTG-400-as modell lapul a kisebbik gépben, de remekül elvan már pár éve az X4 945, HD7770 kombóval 2 vinyó és egy SSD kiséretében (ennyinek persze nem is kéne gondot okoznia, de egy HD7850-t is be mernék vállalni a gépbe).


A komolyabb fórumokon vannak tápegység guruk, ha érdekel a kérdés, akkor érdemes lehet velük beszélgetni. Például Didyman (tápszag-értő) eléggé képben van a dolgokkal, bár nem tudom, hogy mostanában mennyire aktív. :)

2015. okt. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!