Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Chieftec CTG tápok tényleg...

Chieftec CTG tápok tényleg ilyen gyengék?

Figyelt kérdés

Szétszedtem a sajátomat és a következőt láttam. Ugye van 2db 20A 12V ága.


A 12V1 ágra van 2db 5 sárga vezetékből álló köteg forrasztva.

-Az első kötegből 2 vezeték megy a proci 8 tűs tápcsatijába, a másik 3 vezeték megy a 2x(6+2) PCI-E csatlakozókba.

-A második kötegből 2 vezeték az alaplapi 24tűs csatlakozóba megy, a másik 3 vezeték megy a MOLEX és SATA csatikba.


A 12V2 ágra van 2db zöld-sárga vezeték forrasztva. Ezek szintén a 8tűs proci tápcsatiba mennek, majd innen tovább a 4tűs proci tápcsatiba.


Ez egy CTG-500W tápegység.


A CTG-750W tápnál 30-30A az ágak terhelése, annyi a különbség, hogy a 8tűs tápcsati itt nem mind a két ágról van táplálva, hanem csak a 12V2 ágról, ide 4db zöld-sárga vezeték van forrasztva.


Na most ezek szerint az egyes ágra van terhelve szinte minden, ha a proci kéri a 8tűs tápellátást, még annak egy része is.


Elég aránytalannak tűnik az elosztása. Hiába a 400W terhelhetőség összesen a 12V ágakon, ha az elsőre van terhelve minden. Kérdés, hogy az ágak külön vannak-e túlterhelés szempontból figyelve, ha nem, akkor elvileg az egyik túlterhelhető a másik rovására, akkor nincs gond.


Ha viszont nem, akkor mondjuk egy 84W TDP i5-4460 procival, ami ugye max. 7A, a másik ágra tehető 20A-el együtt összesen csak 27A vehető ki a tápból, a 33,5A helyett, amit a gyártó ad. Ez így elég gáz lenne. Kicsit olyan, mint a HKC tápok összteljesítménybe beszámolt erős 3,V és 5V ágai, amiket egyik gép se használ ki, de legalább nagy összteljesítményt írhatnak rá, ami sokaknak a lényeg tápválasztásnál.



2015. aug. 5. 08:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%

Eddig azt mondták, hogy a Chieftec az egyik legjobb választás, és azon belül a CTG... :-)


Ezért jobb sok esetben, hogy nem látod a valóságot, mert elszörnyedsz, a túl sok tudás ezért káros! ...és ezért boldogok a lelki szegények! :-)


Mellesleg a nőkről is azt hiszed elsőbb, hogy csodák, aztán amikor kipróbálod őket, csak annyit mondasz: "...csak ennyi?" :-)

2015. aug. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Olyan ár kategóriában, amennyibe a chieftec ctg széria kerül +amilyen megbízhatóságot biztosít, ez bőven elegendő kompromisszum. Ha megnézel egy fsp hexa 500-at, annál is ezt fogod tapasztalni. Ezt a több 12v ágat a kábel megolvadás miatt találták ki. De egy ctg 500 egy tuningolt fx8320-at és egy 200w tdp videókártyát is elvisz merevlemezzel meg mindennel együtt, szóval nem olyan hűde gyenge. Ha komolyan erős tápot akasrz azonos minőség mellett, akkor vegyél egy fsp raider 550-et. Ott 1 12v ág van csak.
2015. aug. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Trevor. ***** válasza:
60%

Igaz Mondó: Hagyjuk inkább...

Kérdező: Nekem CTG-500 tápom van már egy éve. Én meg vagyok vele elégedve, nagyon halk (nem lehet hallani), egy i5-4460+GTX 750 Ti kombót hajt, ami nem igényel túl sok áramot, így nekem elég. Tényleg aránytalan az ágak elosztása, ezért én már egy R9 280-at sem kötnék rá. Viszont egy i5-4460+GTX 970-et simán. A HKC bármelyik tápja és a Chiftec CTG széria között az a különbség, hogy míg a HKC veszélyes hulladkék, addig a CTG minőségi Sirtec belet használ. Szerintem jó táp, az ára sem vészes, nekem 13K-t megért.

2015. aug. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Némi fejszámolás, 20A*12V=240W, szóval 2*240 480 lenne, a közös csak 400. Ennek az az értelme amit írtál, az ágak asszimetrikusan is terhelhetőek a "másik rovására".
2015. aug. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egy Super Flower Amazon 400W tápnak 4db 12V ága van. Na ott szerintem sokkal okosabb az elosztás.
2015. aug. 5. 09:31
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Kb. 2005-ig volt az, hogy két ág két külön teljesítménnyel bírt, ekkor hozták be a single railt, aminek meg vannak a maga határai, pl. ha egyben ráküld az egész rendszerre 60 ampert és elhasal, ott minden szénné ég.


A modern tápokban viszont a 2-4 ág nem azt jelenti, hogy mindegyiken CSAK x amper haladhat keresztül, nem. Az összes komponens megkapja egyben az egészet, viszont nem egy ágon keresztül, már nem fordulhat elő az, hogy "gyenge 20A-es ág miatt nem használhatom ezt a videokártyát". Ellentétben viszont ha valami hiba üt fel, a hibás ágon bekapcsol a védelem, sokkal kisebb ugrás lesz, ez pedig megvédi a komponenseket.


Haladtunk a korral, ma már egyáltalán nem a single rail a biztonságos, csak még ez terjedt el a 10 évvel ezelőtti incidensek miatt.

2015. aug. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6


Pont hogy nem. pl. a VGA egy ágon keresztül kap csak, amin van a procin kívűl még az összes többi komponens is.

És ha ezen az ágon megkapja az egész táp teljesítményét, akkor lényegében egy ágas lenne. Sántít az írásod szerintem.

2015. aug. 5. 09:42
 8/11 Trevor. ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy:

12V1: cpu

12V2: vga

2015. aug. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem sántít. Képzeld el úgy, hogy ugyanazt a teljesítmény adja le a táp, de 4 ágon. Ha egy eldöglik, akkor 3 viszi tovább, viszont egyszerre 80 amper helyett 20-20-20-20-at tudott adni végig. Ha egy kiesik, nyilván csak 60 amper marad, viszont attól még a leadott teljesítmény nem változik, értem ez alatt azt, hogy nem lesz az, hogy a vga-nak 25 kellene, jaj, kevés hozzá. Nincs az, hogy 5 amper miatt kicsúszik a keretből, a 60 20-20-20 felosztásban is teljes értékű 60.


Ha nem értenéd, hallgasd meg Jonny Guru-t személyesen.

https://www.youtube.com/watch?v=PWtKSHT2od8

2015. aug. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
#6. sztem a fele hülyeség amit írtál. Valóban az egyik ág az csak proci, a másik meg viddókártya dvd, merevlemez stb, és ezek között nincs áthidalás. Ez azt jelenti hogy kb max 200w tdp videókártya mehet el+merevlemez+alaplap. Ha mégis igaz amit írtál, akkor mondd meg légyszíves, hogy hogy a fenébe tudna ellátni egy 250-300w tdp videókártyát. Csak a 2. ágat tudja használni, az 1. ágnak semmilyen kábele nincs a videókártya felé vezetve, csak és kizárólag a processzorhoz. a 22-23A felett meg bekapcsol a védelem.
2015. aug. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!