Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Minek vannak ddr4 ram? Ha a...

Venom84 kérdése:

Minek vannak ddr4 ram? Ha a processorok nem kezelik meg? Vagy lehet hulyeseget mondtam, de pl meg az i7 es proci is ddr3 at kezel amit en neztem. De javitsatok ki ha butasagot kerdeztem.

Figyelt kérdés

2015. aug. 5. 00:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
a 4690k ra gondoltam:)
2015. aug. 5. 01:43
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

#4

DDR2 nek is számottevően alacsonyabb volt a késleltetése, mint a DDR3 nak, DDR(1) nek még alacsonyabb, egyáltalán nem mérvadó.

2015. aug. 5. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen és amikor jöttek az AM2 procik, akkor ott sem számított a DDR2 az ugyanolyan 939-es X2 procival szemben, ami DDR1-t használt. Vagy a Phenom II procik tesztekben szinte tök ugyanazt nyomták DDR2-800 (AM2+ lapban) vagy DDR3-1333 (AM3-ban). Az extra memória sávszélesség gyakorlatban sosem hozott sokat a konyhára már csak a rosszabb késleltetés miatt is. Az IGP szereti, mert adatfolyam feldolgozást végez, míg a CPU-ra nem ez jellemző. Ha gyakran kell a memóriához nyúlkáni, akkor számít a CL. Ha nagy adatot akarunk átmozgatni, akkor a sávszél jól jön. Ne várjunk csodákat a DDR4-től!
2015. aug. 5. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

DDR4 már most gyorsabb, mint a DDR3, csak más a felhasználási terület. DDR4 akár kétszer gyorsabb másolást tesz lehetővé, ami nagyobb fájloknál (ha már munkaállomásokról van szó) nem is előny. De egy átlagember számára tényleg semmi pluszt nem hoz a DDR4, szerencsére nem is kell olyan nagyot venni. Kapni olcsó DDR4-et 25e forintért is, és ha beindul a nagyüzemi Skylake, terjed, majd megjelennek a normális, pici modulok. Jelelnleg a normálisak mind 32GB feletti KIT-ek, hiszen senki nem akart készíteni kisebbet, mert minek, úgyis workstationbe kerül.


De konkrétan egymás mellé állítva pl. játék alatt ugyanazt nyújtja a DDR4, mint a DDR3, csak kevesebbet fogyaszt / kevesebb hőt termel, de ha programindulás / programváltás / másolás a téma, ott már kijön az előnye.

2015. aug. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

# 12


Sebesség tekintetében igenis mérvadó, csak DDR2 és 3 összevetésnél figyelembe kell venni, hogy az egyciklusban átvihető bitek a duplájára nőttek.

2015. aug. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!