Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » OEM-es előre telepített...

OEM-es előre telepített windowst fel lehet rakni új laptop HDD vásárlása esetén? Hogyan?

Figyelt kérdés
Eredeti windows-os matricás Samsung laptopomról van szó..nem biztos, de lehetséges, hogy a HDD-t ki kell cserélni, ez esetben megoldható, hogy ne kelljen windows vennem rá?

2015. aug. 1. 09:27
 1/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Több megoldás is van szerintem :


1. Leszedsz egy ugyanolyan windows ISO-t az MSDN-ről és a matricán lévő windows kulccsal aktiválod (ha nem menne akkor telefon a Microsoft ügyfélszolgálatnak)


2. Ha van a mostani merevlemezeden recovery partició akkor azt át kell másolni az új merevlemzre és arról tudsz tiszta telepitést végezni - Bootoláskor a Recovery gombot megnyomva. (Itt arra kell ügyelni, hogy minden ugyanoda kerüljön mint a régi merevlemezen. Pl a recovery partició az általában a 4. partició szokott lenni MBR particiós tábla esetén)


3. Ghostolod az egész merevlemezt ugy ahogy van, akkor nem kell telepiteni a windowst, viszont nekem (3 ilyen mertevlemezes ghostolás után) mindegyik esetben a második harmadik napon beadta a nem eredeti windows ablakot (nem a háttér váltott feketére és azon irta a feliratot, hanem egy ablak jelent meg benne a felirattal).


Sok sikert.

üdv.

2015. aug. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elég nagy az átjárás az oem szoftverem között... sőt.


Nekem volt egy asus eee pc-m windows 7 starter editionnal. Újra akartam rakni, de nem volt hozzá optikai lemez, hiába volt előtelepített. Nem akartam tovább kutatni, elszedtem egy aktiválatlan kalóz windowst (32 bites home premiumot) és megadtam neki a starter kódját. S elfogadta :)


Egyébként az előtelepített windows a HDD egy adott partícióján pihen.


Kaptál bármi olyan lemezt, mely tartalmaz recovery programot? Jellemzően azok közt van olyan, melyekkel képfájlba is ki tudod írni az oem windowst.


Aztán windows 7-ben van pl az AI recovery burner és a hasonló programok. Azt nem tudom, hogy az említett, az asus-on kívül mással is kompatibilis e.


Illetve pár napja olvasgattam a windows 10 telepítéssel kapcsolatban és az egyik szakcikk számolt be róla, hogy a winmdows kiadott valami kis progit, ami képfájlként lementi az adott windows tartalmát, hogy kiírható legyen dvd-re... Csak ezt a cikket most nem lelem

2015. aug. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

coopper, tehát azt mondod a 3mas módszer az tuti nem működik?

Az aktiválás az a legfontosabb része igen, amiatt semmit sem érne az egész erőfeszítés


viszont az aktiváló kulcs az az alaplapba van nem a HDD-be ha jól tudom, tehát elméletileg lehetségesnek kéne, hogy legyen


Am:

1. nincs 8.0-ás ISO, csak 8.1es legalább is még 1 hónapja ez volt, de lehet már csak 10es van a microsoft honlapján


2. ez a módszer tűnik nekem a legesélyesebbnek, hogy működne,ha ode kerül a sor valszeg ezt fogom használni



HUN SECTOR


Más illegális kódot használtál, és mégis elfogadta ezt mondod? Háát én nem merek kockáztatni azért ennyire


RECOVERY nevű program fel van nekem telepítve azzal csináltam teljes rendszer visszaállítást 1 hónapja, de ilyen lemezem nincs


viszont tudtam csinálni recovery drive-ot pendrivera, amivel elvileg rendszervisszaállítást, meg windows felújítást lehet vagy vmi ilyesmi, de teljes telepítést azt nemtudom


windows 10et csak úgy lehetne, ha először a win8.0-ásat felrakom aktiválom, aztán win 8.1 aztán win 10

:D

2015. aug. 1. 14:17
 4/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Ahogy irtam, nálam három átklónozott gépen is irta, hogy nem aktivált, (ez a nem eredetiséget jelző ablak végül is eltüntethető, csak a Windows\System32 mappában kellet átnevezni egy mappát), de a gond valódi, mivel azokon a gépeken ahol klónozás történt, ott nem jelent meg a windows 10-es, letöltését jelző ikon (Ugyebár a windows nem eredetinek gondolta magát - pedig elvileg eredeti windowsok).


Azt nem tudom, hogy a Microsoft szerint az OEM-be belefér-e még a merevlemez csere - de a fentiek szerint nem.


Üdv.

2015. aug. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én azt írtam, hogy egy aktiválás nélküli - magasabb fokú windowst - az eredeti starter kódommal - ami a gépre van ragasztva - gond nélkül be tudtam aktiválni. :)

Win 7-8-nál meg már nem kell annyit vacakolni a driverekkel, mindent megtalálja a windows update keretében, így ez sokkal gyorsabb megoldás volt :)

2015. aug. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!