Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A frissen telepített laptop...

A frissen telepített laptop nem érzékeli a beépített WiFi adaptert, mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
Újratelepítettem a laptopomat, amiben van beépített WiFi adapter, azonban újratelepítés után sehol sem jelenik meg, hogy telepítve lenne. A laptop oldalán van egy kapcsoló a WiFi-hez (ON/OFF), és ha be van kapcsolva, még akkor sem érzékel semmit. Próbáltam a Wireless zero configuration utility-t elindítani (cmd.exe, itt pedig beírtam, hogy "net start wzcsvc"), de a következőt írta rá ki: "A kért szolgáltatás már el van indítva".
2015. márc. 11. 07:53
 1/5 anonim ***** válasza:
A driver esetleg nem került le a laptopról?
2015. márc. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
valószínűleg lekerült, de fogalmam sincs, milyen drivert kellene hozzá telepíteni. Amikor vettem a laptopot (használtan), akkor windows 7 volt rajta, vadiúj telepítés, driverek nélkül (nem volt hang, stb...) de a wifi egyből ment.
2015. márc. 11. 08:44
 3/5 Tengor ***** válasza:

Lehet, hogy csak a wifi drivert tette ár az eladó...

Tegyél rá minden drivert és úgy próbáld!

2015. márc. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Mivel ebből a net startos dologból arra következtetek, hogy windowx xp-t raktál a laptopra, akkor már csak a hiányzó wifi kártya driver lehet a hibás. (fel kellene installálni)


Leirom a driverkeresős szövegemet, hátha segit valakinek :


Manuális driverkeresés hardverazonsitó alapján :


Ha a gyártó oldaláról nem sikerül drivert leszedni, vagy amit leszedtél nem jó, akkor : Manuális driverkeresés hardverazonositó alapján :


Ez tuti módszer, de sajnos nem olyan egyszerű ez sem, a sok "driver update" - általában virusos - programok miatt amit az ilyen driveres honlapok megpróbálnak rád erőltetni, illetve ez is mint minden más nagy "üzlet" és nagyon sok a fizetős honlap.


Itt a módszer : http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..


Illetve ha megadod a hardverazonositót, akkor megnézem a "DriverPackSolution" DRP_14.16l.iso-ban hogy van-e hozzá driver.


Sok sikert.

üdv.

2015. márc. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tökéletesen ment a telepítés :) meg se találtam volna a szükséges drivereket, ha nem mutatod meg, hogyan kell. Ezer köszönet :D
2015. márc. 11. 10:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!