Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen szoftverrel nézhetem...

Milyen szoftverrel nézhetem meg, hogy a HDD-m hibás e vagy sem, "All boot options are tried, press F4 for recovery"?

Figyelt kérdés

Ezt írja ki


Samsung laptop, kb fél éve kezdett el kattogni bootoláskor random..majd kis szünet, és újra, és egyszer csak elkezdte ezt az "All boot options are tried, press F4 for recovery" üzenetet


Ma 4x kellett újra indítanom, hogy beinduljon, komolyan mondom paráztam


De ha beindul semmi gondja nincs, akkor most mi lehet?



2015. júl. 29. 23:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

HDsentinel töltsd le, és nézd meg.


Kondíció, állapot hány %?

Felül a S.M.A.R.T. fülre katt és készíts 1 képet.

2015. júl. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

[link]


Köszönöm!!

2015. júl. 30. 00:07
 3/17 A kérdező kommentje:
mit lehet ebből kihámozni?
2015. júl. 30. 00:08
 4/17 anonim ***** válasza:

Hát, gondoltam, valaki aki jobban ért hozzá idetéved, és elkértem neki előre ezeket a képeket tőled.


Egyébként elvileg jó állapotban van a merevlemez, ha az enyémet veszem alapul...

2015. júl. 30. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Egyébként egy kép a régi rossz merevlemezemről..


[link]



A tiedet az újjal hasonlítottam össze.


(51 fok azért az elég kemény egy laptop merevlemeznek is, bár még szerintem tűrhető...)

2015. júl. 30. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

akkor már 10 órája ment mert féltem kikapcsolni :D aztán este kikapcsolta, és ma simán beindult


okés, akkor lehet még felteszem a kérdést többször, ha gond lesz :D

2015. júl. 30. 10:28
 7/17 A kérdező kommentje:

na ma megint nagyon necces volt


20 percig újrakellett indítgatnom, majd biosba belementem és láttam, hogy konkrétan nem látja a gép a HDD-t


majd beraktam a recovery-s pendrive-omat, az nem csinált semmit látszólag, újraínditottam, de most meg beérzékelte,


ez most valami hardver romlás lesz vagy mi?

2015. aug. 1. 01:03
 8/17 anonim ***** válasza:

Megpróbálnám a következőt:


Kiszedni a HDD-t.


Rácsatlakoztatni egy PC-re másodlagos HDD-ként, vagy elsődleges, nem számít.


Lefuttatni valamilyen HDD stabilitás tesztet pár órán keresztül (nem tudok mondani, azt hiszem Aida64-en belül lehet, de biztos találsz neten.), aztán ha hiba van, akkor a merevlemezt cserélni.


Igazából ez akármi lehet (de, mivel a HDSentinel nem mutat hibát... :S), lehet, hogy érintkezési probléma, alaplappal vannak bajok, vagy kitudja....

2015. aug. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Sikeresen belekerültem egy olyan helyzetbe, ahol ezeket nem tudom megtenni, külföldön élek jelenleg


Ezt a tesztet nem tudom ezen a gépen megcsinálni?


De tényleg elképzelhető, hogy az induláskori kattogás ellenére, nem HDD hiba, és tökéletes a HDD?

2015. aug. 1. 14:22
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom.


Ezért kéne ezt megpróbálnod, és ezáltal el lehetne dönteni.


Tényleg nincs egyetlen egy ismerősöd se, akinél ezt kitudnád próbálni?


De, egyébként lehet azon a laptopon is, de azért ajánlottam hogy csatlakoztasd PC-re, másik laptopra vagy valami, mert ezáltal le tudjuk szűkíteni a HDD-re a problémát.

2015. aug. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!