Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért túráztatja a tápegységem...

Miért túráztatja a tápegységem a ventilátorát? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy gigabyte 570 W-os tápom és a jelenség a következő:

A ventilátor gyakorlatilag maximális fordulatszámon pörög benne, akár éri terhelés akár nem. (Terhelés alatt azt értem hogy játék / üresjárat)

- A másik hogy filmezem és felpörög majd lelassul, felpörög és lelassul és ezt van hogy 10 másodperc alatt akár 5-6x is csinálja.

Amit észrevettem hogy ha egy kis időre például egy éjszakára áramtalanítom utána egy ideig teljesen normálisan működik. aztán fél vagy egy nap múlva kezdi újra...

igazából csak az zavar a dologban hogy mikor ezerrel hajtja a ventit eléggé hangos a gépezet :)

Van valakinek valami tapasztalata vagy ilyesmi hogy ezt miért csinálja?


Konfig:

AMD FX6100

2x4 GB RAM

HD6870 1 GB

SSD + 2 vinyó

alaplap: Asus m5a78l usb3



2015. júl. 25. 11:02
 1/3 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem: A gép tiszta, nem áll benne a por, nem lakik benne egér stb stb
2015. júl. 25. 11:04
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az, hogy a ventillátor mennyire pörög a mért hőmérséklet alapján szabályozza a gép. Külön a proci, a videokártya, esetleg a táp és a házhűtők. Ha valamelyiket melegnek érzi a gép, azt a ventit feltekeri és ezáltal lehűti, így visszaveszi a fordulatszámot. Attól, hogy szerinted nincs terhelés (egész pontosan: alacsony a terhelés) még melegedhetnek (emelkedhet a hőmérsékletük) az alkatrészek egy adott hőmérséklet fölé, ahol nagyobb fordulatszámra kapcsolnak. Nem feltétlen folyamatos a fordulatszám-szabályzás, van amikor csak néhány állapot van (akár 2 is lehet: normál és "turbó" mód). A jelenlegi melegben (nálam spec kb 30°C van a szobában) elég hamar elérheti a határ (threshold) hőmérsékletet az adott alkatrész a gépben.
2015. júl. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy alapvetően a mért hőmérséklet alapján szabályoz.

De nálam CSAK a tápnak a ventije jár ezerrel... a többi az teljesen normálisan mocorog :)

és a táp sem meleg mert ha ráteszem a kezem abszolút hűvösnek mondható egy, kettő hűvös levegő jön ki belőle. Ezért nem értem hogy miért túrázik a venti...

A másik dolog hogy mikor reggel bekapcsolom már akkor maxon pörög... Szóval itt valami más baj lehet szerintem...

2015. júl. 25. 11:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!