Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom szabályozni a...

Torro Botond kérdése:

Hogyan tudom szabályozni a ventiket a gépházamban?

Figyelt kérdés
A ventilátorok a tápba vannak bekötve,illetve a procihűtőn a venti az az alaplapba??Hogyan tudnám szabályozni hogy milyen gyorsan forogjanak?

2015. júl. 23. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ajjaj, ezeket jobb, ha az alaplapra bízod. Egyébként 3 tűs csatlakozóval a ventilátor sebességét lehet lekérdezni, 4 tűssel pedig szabályozni tudja az alaplap hőmérséklettől függően. A BIOS-ban/EFI-ben erre vannak beállítások, de ne piszkáld, ha nem muszáj.
2015. júl. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Trevor. ***** válasza:
Nyugodtan mehet molexről, feltéve, ha nem zavar a hangjuk, mert max rpm-el forognak. Nekem a házban van 2 Sharkoon venti Molexre kötve, mert halk úgy is. Viszont van egy hangos Cooler Master, az az alaplapi 3 pin-re van kötve, BIOS-ból szabályozva.
2015. júl. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tápról gondolom molex csatin kapja az áramot. Alapesetben 12V-ot kap, de le tudod csökkenteni 7 és 5V-ra is, attól függően, hova dugod a 2 vezetéket a csatlakozóban.

Vagy lehet kapni külön ventilátorszabályzót.

2015. júl. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!