Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az MSI GX60 laptop jó választás?

JohnnyV kérdése:

Az MSI GX60 laptop jó választás?

Figyelt kérdés

Egy-két hónapon belül szeretnék egy gamer laptopot venni, jó ár-érték arányban. A GX60-ra a hardver, a hozzá járó oprendszer és a kedvező ár miatt esett a választásom. [link]

Ha esetleg valaki tud ennél jobbat, kérem ossza meg velem. A cél természetesen a legújabb és a jövőben megjelenő játékok lehető legnagyobb részletességgel való futtatása. A keret max 280.000 Ft, és ebbe jó lenne, ha beleférne az oprendszer is.



#msi #laptop #280 000 ft
2015. júl. 19. 22:16
 1/8 BM-Striker ***** válasza:

Na, ez gép kiváló pldája a CPU limites notebook-ok táborának.


Ráadásul nem bízok abbab, ahogy ez gép képes 135W-os(GPU:100w, CPU:35w) hardvert lehűteni.


280-ból Asus N551-et vagy G551-at vegyél i5-tel és GTX860m/950m/960m-mel

2015. júl. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A laptopban lévő processzor kevés a mai játékokhoz, de a videókártya elég lenne. Ezt a laptopot én a proceszzora miatt nem venném meg, viszont itt most muatok egy másik lehetőséget, ami összeségében olcsóbb és erősebb, mint az MSI gx60-asa.

1. Laptop: [link]

Ez a laptop 221890Ft. 4gb RAM van benne, ami viszont kevés a játékokhoz. Ehhez a helyedben vásárolnék még 4gb RAM-ot.

2. RAM bővítése: [link]

Ez 8490Ft, így viszont a laptop már kész a mai játékokhoz memória ügyileg is.

3. Operációs rendszer: [link]

Windows 7 Home Premium 64bit-es. Ez 29490Ft, de viszont a jövőben fel tudod majd frissíteni Windows 10-re, amin támogatni fogja a DirectX 12-t és így a videókártyád sokkal nagyobb teljesítményre lesz képes.

Ez így összesen 259870Ft. Tudom macerásabb a RAM bővítése, meg az operációs rendszer feltelepítése miatt, de hidd el megéri. Ez így erősebb és olcsóbb lett mint az általad linkelt MSI gx60.

Remélem tudtam segíteni!

2015. júl. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem is inkább intelest vegyél bár nem vagyok benne teljesen biztos hogy a gtx 950m erősebb lenne az r9 m290x -nél sőt biztos nem az, de az az amd proci valóban kevés hozzá nagyon !
2015. júl. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A 2.vagyok.

Találtam egy jobb variációt!

1. laptop: [link]

ez 195000ft ugyan azt tudja, mint amit előbb írtam, de ebbe alapból benne van a 8gb RAM és a processzorja is egy kicsivel többet tud, mint az az i7-es (összehasonlítás: [link]

2. Operációs rendszer: [link]

ez ugyanúgy 29490Ft.

így összesen 224490Ft, és kb. ugyan azt tudja, amit előbb írtam, de viszont olcsóbb!

2015. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BM-Striker ***** válasza:

X550 nem képes 97w-ot lehűteni(-5-4200h: 47w, GTX950m 45w), az a hűtőrendszer kb 50-60w-ig elég.


Asus N550, és N551 esetén is i5-4200H+GTX950/GTX850 teljes elméleti terhelésnél 80-90 fokig is felegy, és azokban jóval erősebb hűtés van.


X550 ilyen hardverekkel nem megy jól, és a linkelt modellnek rossz a kijelzője.

2015. júl. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
megoldás egy jó hűtés pad alá. mert ugye azt senki sem gondolja komolyan hogy játék alatt nem használ ilyent.
2015. júl. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BM-Striker ***** válasza:

Egy jó notebook alkalmas huzamosabb játékra kiegészítők nélkül.


Egy hűtőpad szinte semmi sem ér, ha notebook hűtése nem tud disszipáni annyi hőt, amennyit a gép megtermel terhelés alatt.


Ha levegőt fújsz a gép külsejére,aztéred el, hogy azok a komponensesek, amiknek egyébként se szabadna melegedniük ne melegedjenek túl.


Annyit segít, hogy nem kevésbé romlik a hűtés hatékonysága, ah ez egész gép átmelegszik, ami egy jó hűtésű gépnél csak nagyon hosszú idejű terhelésnél történik meg.


Egy hűtőpad NEM megoldás arra, kiváltson egy jobb hűtést.

2015. júl. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BM-Striker ***** válasza:

[link]

[link]

Tessék, itt vannak 280 alatt, hardverhez képest megfelelő hűtéssel.

2015. júl. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!