Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3. belső merevlemez csatlakozt...

3. belső merevlemez csatlakoztatása?

Figyelt kérdés

A gépemben eddig volt 2 merevlemez, egy a rendszernek és egy adattárolásra. Az adattároló lemezt betudtam szerelni, mert a rendszer merevlemezéhez való 2 csatlakozón volt 1-1 hely, így azokat használtam.

Szóval gondolom 2 SATA csatlakozó (piros, kicsi, kevés tűs).

A másik gondolom egy SATA power csatlakozó (5 kábel, sárga, fekete, piros, fekete, sárga és ugyanolyan vastag, mint a SATA, de szélesebb), ezen 1 kábelen volt 2 fej.


A 3. merevlemezt ugye így már nem tudom rádugni a gépre...

SATA csatlakozót gondolom vehetek, mert az alaplapon még 2 ugyanolyan helyet láttam. A SATA powerből pedig a tápegységből jön még egy. Ez ugyanolyan áramerősségű és feszültségű? Tehát erre rádughatom? És nem lesz baj, hogy nincs a másik 2-vel egy kábelen sorba kötve?


Lényegében csak rövid időre kéne, mert a régi vinyómon elkezdtek jönni a hibás szektorok és átakarom másolni a régi tárolásra használt merevlemezt egy újra.


Rendszer: Samsung HD503HI

Régi HDD: Seagate Barracuda

Új HDD: WD SATA-600 64MB Red WD20EFRX

Alaplap: ASRock N68-S3 UCC



2015. júl. 17. 20:49
 1/3 Neuhauser László ***** válasza:
Ha az alaplapon még van szabad SATA hely, illetve a tápodon is van SATA táp szabadon, akkor egyszerűen csak beszereled, szerzelk egy SATA kábelt, ezt rá az alaplapra, be a winyóba, tápot neki (az, hogy másik madzagkötegen van a táp csatlakozó nem probléma SŐT)
2015. júl. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ment a zöld! :)


És így új merevlemezként a gyorsformázás vagy a rendes ajánlott? 2 teránál ez lesz egy nap is?

2015. júl. 18. 22:45
 3/3 Neuhauser László ***** válasza:
Elvileg régen jobban számított új HDD-nél, hogy gors-e vagy teljes, jómagam a teljes formázás híve vagyok, úgy biztosabb - legalábbis szerintem
2015. júl. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!